Trwa ładowanie...

Zmarł szef ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Nie żyje podpułkownik Biura Ochrony Rządu Krzysztof Olszowiec, szef ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Informację potwierdził w rozmowie z WP były szef BOR gen. Marian Janicki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 lutego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Share
Zmarł szef ochrony prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Źródło: East News, Fot: Witold Rozbicki
d401vsg

Krzysztof Olszowiec był związany z Lechem Kaczyńskim jeszcze zanim ten został prezydentem. Kiedy były prezydent pełnił funkcję prezesa Najwyższej Izby Kontroli, Olszowiec był jego kierowcą. Awans przyszedł wraz z postępującą karierą Kaczyńskiego.

Po tym jak Lecha Kaczyńskiego wybrano w 2005 roku na urząd prezydenta Olszowiec został mianowany szefem jego ochrony. Rok później awansowano go na stopień majora BOR, zaś w 2007 na podpułkownika BOR. Jednocześnie awansował też na stanowisko Szefa Zarządu Ochrony Osobistej i Miejsc Czasowego Pobytu BOR.

Zobacz także: Sasin: 10 kwietnia odsłonimy ten pomnik

W 2008 roku Krzysztof Olszowiec został zawieszony w obowiązkach z powodu incydentów, do których doszło podczas wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Chodziło o to, że prezydencka kolumna zboczyła z trasy i udała się na granicę Gruzji i ogarniętej konfliktem zbrojnym Osetii Południowej. Z relacji Kaczyńskiego wynikało, że kolumna znalazła się wówczas w okolicy, gdzie trwał regularny ostrzał.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 15 lutego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

d401vsg

Podziel się opinią

Share
d401vsg
d401vsg
Więcej tematów