Trwa ładowanie...
d2lltgw
kierowcy
23-01-2008 21:25

Zmarł kierowca, czekający od poniedziałku na odprawę

Zmarł jeden z kierowców oczekujących na odprawę w Dorohusku. Stał na przejściu od poniedziałku. Przyczyną jego śmierci była prawdopodobne niewydolność serca. Tymczasem na przejściu w Hrebennem w woj. lubelskim zablokowali przejście. Domagają się usprawnienia odpraw - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Białej Podlaskiej Marzena Siemieniuk.

d2lltgw
d2lltgw

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/protest-celnikow-na-granicy-z-ukraina-6038645797631105g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/protest-celnikow-na-granicy-z-ukraina-6038645797631105g )
Protest celników na granicy z Ukrainą

Galeria

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/koczowanie-na-granicy-6038675211162241g )[

]( http://wiadomosci.wp.pl/koczowanie-na-granicy-6038675211162241g )
Koczowanie na granicy

Kierowcy chcą zwiększenia liczby celników odprawiających ciężarówki i przyśpieszenia tempa pracy - powiedziała.

d2lltgw

Przed Hrebennem na wyjazd z Polski czeka około 200 ciężarówek. Na ich odprawienie potrzeba około 35 godzin. W nocy z poniedziałku na wtorek w Hrebennem odprawy ciężarówek były wstrzymane, ponieważ zabrakło celników. Tej nocy do pracy przyszło tam ośmiu celników, powinno ich być co najmniej dwa razy więcej.

Długa kolejka TIR-ów stoi też przed drugim w Lubelskiem przejściem granicznym z Ukrainą - w Dorohusku. W kilkunastokilometrowej kolejce czeka na odprawę około 500 ciężarówek, czas oczekiwania wynosi około 32 godzin. W Dorohusku pracuje tej nocy 12 celników, powinno ich być ponad 20.

W ubiegłym tygodniu od czwartku do soboty kierowcy blokowali przejście w Dorohusku. Zapowiedzieli, że jeśli do 2 kwietnia liczba pracujących celników nie zwiększy się, to następnego dnia zablokują wszystkie przejścia na wschodniej granicy.

Od wielu dni Izba Celna w Białej Podlaskiej ma kłopoty z zapewnieniem pełnej obsady celników na przejściach granicznych. Jest za mało etatów, a ponadto wielu celników przebywa na zwolnieniach lekarskich; liczni też biorą urlopy na żądanie.

d2lltgw

Od października ubiegłego roku trwa protest celników, którzy domagają się m.in. podwyżek płac, przyznania im uprawnień emerytalnych, takich jak mają inne służby mundurowe, i zapewnienia właściwej ochrony prawnej przy wykonywaniu obowiązków służbowych.

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że od 1 lutego liczba etatów w bialskiej Izbie Celnej zwiększy się o 40.

Szef Izby Celnej Jacek Dominik w liście otwartym do pracowników i funkcjonariuszy Izby opublikowanym na stronie internetowej Ministerstwa Finansów zapowiedział podwyżki ich płac o ok. 9%.

d2lltgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lltgw
Więcej tematów