Trwa ładowanie...
d2e93eu

Złotoryja. Kontrowersyjna "informacja" radnego PiS. Adam Lipiński: złożyłem wniosek o zawieszenie

"Daleko mi do zasztyletowanego samorządowca" - napisał w oświadczeniu Lech Olszanicki. Chodziło o Pawła Adamowicza, którego sprawą radny PiS ze Złotoryi posłużył się, by wytłumaczyć niejasności wokół swojego oświadczenia majątkowego. PiS zareagował na jego słowa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Adam Lipiński przekazał WP reakcję na osobliwe słowa radnego ze Złotoryi
Adam Lipiński przekazał WP reakcję na osobliwe słowa radnego ze Złotoryi (PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik)
d2e93eu

- Przed chwilą podpisałem i złożyłem wniosek o zawieszenie radnego - powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską poseł i prezes zarządu okręgowego PiS w Legnicy Adam Lipiński. Dodał, że nie chce komentować sprawy. - W takich sytuacjach działam szybko - podkreślił.

Sprawa dotyczy nietypowej informacji przesłanej przez radnego PiS ze Złotoryi Lecha Olszanickiego do przewodniczącego rady powiatu. Samorządowiec miał złożyć oświadczenie majątkowe, w którym nie wpisał dochodów uzyskanych z diet. Sytuację nagłośnił portal 24legnica.pl.

d2e93eu

Chodzi o kwotę 1657,18 zł. Radny wyjaśniał, że błąd jest efektem niewłaściwie działającego formularza komputerowego. Postanowił również przekazać przewodniczącemu rady powiatu w Złotoryi pisemną "informację", do której dołączył ksero wyjaśnień dla urzędu skarbowego.

Zobacz też: Czy Duda powinien lecieć do Jerozolimy? Jego konkurent: odpowiedź jest prosta

"Jak widać daleko mi do zasztyletowanego samorządowca, bodajże z Gdańska, który nie wykazał 37 kont bankowych i kilkanaście nieruchomości gruntowych i niezabudowanych. Nie potrafił wykazać źródeł takiej fortuny. Obecnie jest czczony na sesji Rady Powiatu i przez totalną opozycję" - napisał Lech Olszanicki.

d2e93eu

Radny PiS dodał, że "wyborcom zasztyletowanego podczas imprezy WOŚP prezydenta nie przeszkadza też majątek żony, która została nagrodzona dietą w Parlamencie Europejskim".

I zaznaczył, że jego oświadczenia majątkowe są "przejrzyste i znane organom skarbowym".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2e93eu

Podziel się opinią

Share
d2e93eu
d2e93eu
Więcej tematów