Trwa ładowanie...
Ziobro: wypowiedź Jana Tomasza Grossa mogła być inspirowana z Polski

Ziobro: wypowiedź Jana Tomasza Grossa mogła być inspirowana z Polski

- Nie zdziwiłbym się, gdyby wypowiedź Grossa była inspirowana z Polski, a dokładnie z "Gazety Wyborczej". To środowisko, które prowadzi politykę wprowadzającą Polaków w kompleksy - powiedział w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo Zbigniew Ziobro, kandydat PiS do Sejmu.

Share
d4m4r8g

Jan Tomasz Gross w artykule ostro zaatakował Polaków twierdząc, że "w czasie II wojny światowej" zabili więcej Żydów niż Niemców. Oskarżenia padły w kontekście zarzutów o brak solidarności w związku z falą uchodźców i imigrantów, docierających do Europy. Gross uważa, że "stosunek Polaków do uchodźców związany jest z nierozliczeniem się Polaków z ich udziału w zagładzie Żydów".

Na słowa Jana Tomasza Grossa ostro zareagował Zbigniew Ziobro. Według niego, wypowiedź historyka "była inspirowana z Polski". - Nie zdziwiłbym się, gdyby wypowiedź Grossa była inspirowana z Polski, a dokładnie "Gazety Wyborczej". To środowisko, które prowadzi politykę wprowadzającą Polaków w kompleksy. Oczywiście były pewne incydenty, ale jeżeli chodzi o generalną ocenę II wojny światowej, to możemy być dumni, a chce się te proporcje odwrócić - powiedział polityk.

- To są żenujące tezy, nie zgadzam się z nimi od początku do końca. On jest owładnięty szaleńczą ideą - powiedział z kolei Włodzimierz Czarzasty ze Zjednoczonej Lewicy.

d4m4r8g

Podziel się opinią

Share
d4m4r8g
d4m4r8g
Więcej tematów