Trwa ładowanie...
d3q5n1z

Ziobro potwierdza: były spotkania z premierem ws. wniosku do TK

Sprawa wniosku do Trybunału Konstytucyjnego była przedmiotem kilku spotkań - również z udziałem premiera - powiedział Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny i minister sprawiedliwości zaprzecza, że to próba wyprowadzenia Polski z UE.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro przyznał, że wniosek do TK konsultował z premierem i prezesem PiS (PAP, Fot: Maciej Goclon)
d3q5n1z

Zbigniew Ziobro wniósł o stwierdzenie niekonstytucyjności jednego z przepisów traktatu o funkcjonowaniu UE. Kwestionuje artykuł, który pozwala sądom krajowym zadawać pytania prejudycjalne do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Informacja zaskoczyła opozycję, która oskarżyła PiS o przygotowywanie Polexitu, czyli wyjścia Polski z UE.

W czwartek w Łodzi Ziobro pytany był przez dziennikarzy, czy wniosek do TK złożył w porozumieniu z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim.

- Oczywiście, że tak. Ta sprawa była przedmiotem kilku spotkań - również z udziałem pana premiera i innych osób. To nie było nawet jedno spotkanie. Pan premier, jak i - można powiedzieć - osoby istotne w kierownictwie państwa, są przekonane, co do zasadności tych działań - mówił Ziobro.

d3q5n1z

Premier Morawiecki już w środę wyjaśnił w rozmowie z Wirtualną Polską, że wiedział o wniosku Ziobry.

- Inicjatywa ministra Ziobry już wcześniej była planowana. Podobne sprawy omawiał trybunał niemiecki kilka lat temu. Wtedy niemiecki TK się wypowiadał i nie było problemu. W pewnych wątpliwych sytuacjach potrzeba niekiedy wyjaśnień - powiedział nam premier.

d3q5n1z

Źródło: Radio Łódź, dzienniklodzki.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d3q5n1z

Podziel się opinią

Share

d3q5n1z

d3q5n1z
Więcej tematów