Trwa ładowanie...
d2d1yj0

Ziobro, Jaki i Kempa zostają. Rząd Morawieckiego "niemal identyczny"

Pracę dotychczasowych ministrów przyszły premier ocenia bardzo wysoko. Dlatego zmiany w rządzie mają być kosmetyczne, a jego ostateczny skład "podobny lub niemal identyczny" do poprzedniego. Expose Mateusza Morawieckiego usłyszymy we wtorek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda będzie musiał dalej współpracować ze Zbigniewem Ziobro.
Andrzej Duda będzie musiał dalej współpracować ze Zbigniewem Ziobro. (East News, Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)
d2d1yj0

Mateusz Morawiecki po desygnacji na premiera udzielił wywiadu w Telewizji Trwam i Radiu Maryja.

"Ziobro jest osobą z misją"

Mateusz Morawiecki potwierdził, że pewne miejsce w rządzie ma minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceminister Patryk Jaki i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. - Pan minister Ziobro jest osobą z misją, z pasją walczy o to, by było jak najmniej przestępstw, o kształt kodeksów karnych. Mamy potwierdzoną chęć głębokiej współpracy dla dobra Polski - powiedział przyszły premier.

d2d1yj0

Najwięcej pytań podczas dyskusji o składzie rządu pojawiło się właśnie wokół Zbigniewa Ziobro i Antoniego Macierewicza, których współpraca z prezydentem była w ostatnim czasie trudna. W przypadku ministra sprawiedliwości konflikt wywołała reforma sądownictwa, a spór Dudy z Macierewiczem pogłębiał się przez ostatnie miesiące.

"Stypa u prezydenta". Smutne pożegnanie Szydło

Andrzej Duda przyjął zmianę na stanowisku premiera w piątek. Pożegnał wtedy dotychczasową premier Beatę Szydło i desygnował na ten urząd Mateusza Morawieckiego. - Liczę na dobrą współpracę. Mam nadzieję że będzie ona przynajmniej tak dobra jak była z panią premier - powiedział prezydent podczas uroczystości.

źródło: Telewizja Trwam, rmf24.pl

d2d1yj0

Podziel się opinią

Share

d2d1yj0

d2d1yj0
Więcej tematów