Trwa ładowanie...
d2cburp
kanada

Zima nie odpuszcza. Stany Zjednoczone sparaliżowane

To wyjątkowo sroga zima dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W wielu miejscach występują obfite opady śniegu i odnotowuje się rekordowo niskie temperatury. Taka pogoda może utrzymywać się jeszcze kilka tygodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zima w USA
Zima w USA (Twitter)
d2cburp

Amerykańscy synoptycy apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. W wielu regionach pokrywa śnieżna osiąga 30 cm grubości, a wiatr wieje z prędkością 100 km/h. Ponadto ciśnienie na terenie całego kraju gwałtownie spadło, co bardzo źle wpływa na samopoczucie mieszkańców. Trudne warunki pogodowe widać najlepiej na zdjęciach i filmikach umieszczanych na Twitterze pod hasłem #FrozenAmerica (zamarznięta Ameryka) lub #SnowStorm (śnieżyca).
Śnieg sparaliżował wiele lokalnych dróg, ponieważ władze miast nie były gotowe na atak zimy. Przypomnijmy, że na Florydzie biały puch pojawił się pierwszy raz od 30 lat.

Na temat ostrego ataku zimy w USA grzmią światowe media. Ostatnia publikacja CNN na temat pogody w Stanach "Będzie zimniej niż na Marsie!" odbiła się dużym echem w mediach społecznościowych. Warto jednak zauważyć, że temperatura na Marsie jest bardzo różnorodna (zdarza się nawet dodatnia). Prawdą jednak jest, że zima szybko nie opuści Stanów Zjednoczonych. Bardzo niskie temperatury mają utrzymać się jeszcze kilka dni.

d2cburp

Podziel się opinią

Share
d2cburp
d2cburp