Trwa ładowanie...
d2i4sq7

Ziemkiewicz zapowiada, że pozwie dyrektora Muzeum Polin. "Musi odszczekać kłamstwa"

Publicysta zlecił sporządzenie pozwu o ochronę dóbr osobistych przeciwko Dariuszowi Stoli, dyrektorowi Muzem Historii Żydów Polskich Polin. Sprawa dotyczy wykorzystania tweetów Rafała Ziemkiewicza podczas wystawy "Obcy w domu. Wokół Marca’68".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rafał Ziemkiewicz twierdzi, że dyrektor Muzeum Polin Dariusz Stola życzy mu "cywilnej śmierci"
Rafał Ziemkiewicz twierdzi, że dyrektor Muzeum Polin Dariusz Stola życzy mu "cywilnej śmierci" (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2i4sq7

- Będę żądał przeprosin i tego, aby pan Dariusz Stola wykazał się hojnością na cele dobroczynne. Musi odszczekać kłamstwa, które rozpowszechnia na mój temat - powiedział Rafał Ziemkiewicz w rozmowie dla portalu wirtualnemedia.pl.

Sprawą zajmuje się jego prawnik, a pozew na trafić do sądu w najbliższym czasie. Wszystko przedłuża się z powodu kolejnych wypowiedzi dyrektora Muzeum Polin. - Cały czas muszę uzupełniać pismo o kolejne występy Soli w różnych mediach. - tłumaczy Ziemkiewicz.

d2i4sq7

- W mojej ocenie dyrektor popłynął w rozmaitych wywiadach. Uporczywie powtarza kłamstwo na mój temat, jakoby tweet nie dotyczył kilku osób, którym zarzucam konkretną winę. On występuje z apelami do różnych mediów, próbując zadać mi śmierć cywilną. Lepsi próbowali, ale im się nie udało - dodał.

Zobacz także: Burmistrz „cenzuruje” prasę w swoim mieście

W marcu b.r. podobne pismo złożyła Magdalena Ogórek. Dziennikarka współpracują z TVP i redaktor "Do Rzeczy" poczuli się urażeni wystawą w Muzeum Polin. Na jednej z fotografii ich tweety były podane jako przykład współczesnego antysemityzmu. Wielokrotnie domagali się przeprosin od Soli, jednak bez skutku.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i4sq7

Podziel się opinią

Share

d2i4sq7

d2i4sq7
Więcej tematów