Trwa ładowanie...
d1gr971

Ogórek chce przeprosin od Polinu. Dyrektor jej… podziękuje

Muzeum Historii Żydów Polskich Polin odpowiedziało w końcu na żądania dziennikarki. - Nie przeproszę Ogórek, natomiast jestem jej wdzięczny, że reklamuje naszą wystawę - powiedział prof. Dariusz Stola, dyrektor placówki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Ogórek doczekała się odpowiedzi ze ze strony Muzeum Polin
Magdalena Ogórek doczekała się odpowiedzi ze ze strony Muzeum Polin (East News, Fot: Sławomir Kowalski)
d1gr971

Wystawa "Obcy w domu. Wokół Marca '68" w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin wywołała sporo kontrowersji. Dziennikarka Newsweeka podzieliła się zdjęciami z tej wizyty. Na jednej z fotografii był tweet kandydatki na prezydenta Magdaleny Ogórek, który był podany jako przykład współczesnego antysemityzmu.

Dziennikarka związana z TVP zażądała natychmiastowych przeprosin, w przeciwnym przypadku zapowiedziała wystąpienie na drogę sądową. Muzeum zignorowało jednak tę prośbę. W czwartek na antenie TOK FM odniósł się do niej dyrektor, prof. Dariusz Stola.

d1gr971

- Nie przeproszę pani Ogórek, natomiast chcę jej bardzo podziękować. Jestem jej wdzięczny, że reklamuje naszą wystawę o Marcu '68 roku - zadeklarował Stola. - Zachęcam panią Ogórek, żeby przyszła i zobaczyła, co jest na tej wystawie, bo ewidentnie na niej nie była. To, co ona publicznie mówi i pisze mija się z prawdą - dodał.

Zobacz także: Ogórek pisze list, Ziemkiewicz idzie do sądu. Ostra reakcja na wystawę w muzeum

Dyrektor Polin wyjaśnił, że celem tweeta było pokazanie problemu antysemityzmu, a nie piętnowanie poszczególnych osób. - Celem było pokazanie takiego zjawiska, że spotykamy w mediach wypowiedzi jakby żywcem wzięte z '68 roku - podsumował Stola.

Źródło: TOK FM

d1gr971

Podziel się opinią

Share

d1gr971

d1gr971
Więcej tematów