Trwa ładowanie...

Zębowice. Pacjent zmarł na SOR, rodzina dowiedziała się po 5 dniach

Kontrowersje w Zębowicach w Opolskiem. Rodzina pacjenta, który zmarł w szpitalu, twierdzi, że o odejściu bliskiego poinformowano ją dopiero po pięciu dniach.

Share
Zębowice. Pacjent zmarł na SOR, rodzina dowiedziała się po 5 dniach
Zębowice. Pacjent zmarł na SOR, rodzina dowiedziała się po 5 dniachŹródło: Getty Images, Fot: Michal Fludra, NurPhoto
d3fhh03

69-letni mieszkaniec Zębowic od lat chorował, a 17 grudnia źle się poczuł i został zabrany karetką do szpitala w Oleśnie. Tam zmarł po dwóch godzinach pobytu na SOR - podaje "Nowa Trybuna Opolska". Rodzina o śmierci krewnego dowiedziała się jednak dopiero po pięciu dniach.

Rodzina liczyła, że pracownicy szpitala powiadomią ich o stanie wujka, bo on sam nie używał telefonu. Tak się nie stało. Dopiero po kilku dniach bliscy mężczyzny otrzymali wiadomość o śmierci 69-latka.

d3fhh03

- Gdy zadzwoniliśmy, żeby to wyjaśnić, usłyszeliśmy, że chyba gdzieś im się zawieruszył numer telefonu - relacjonują bliscy zmarłego w rozmowie z portalem nto.pl.

Zobacz też: Szczepionka na COVID. Lekarze nie chcą się szczepić? Były minister zdrowia pokazuje dane

Rodzina 69-latka uważa, że w szpitalu popełniono błąd, bo w dokumentacji pacjenta musi być adres pacjenta, a o pomoc można było poprosić również policję. Bliscy zmarłego relacjonują, że przez opóźnioną informację o zgonie w szybkim tempie musieli przygotowywać pogrzeb.

d3fhh03

Zębowice. Pacjent zmarł na SOR, rodzina dowiedziała się po 5 dniach

Dyrektor ZOZ w Oleśnie Andrzej Prochota, poproszony przez "NTO" o wyjaśnienie wątpliwości w tej sprawie, stwierdził, że informację o śmierci 69-latka przekazano pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Zębowicach.

Dyrektor nie potrafił jednak stwierdzić na podstawie dokumentacji, kiedy ta informacja trafiła do pracowników socjalnych. Reporterzy opolskiej gazety usłyszeli w ośrodku pomocy, że stało się to po pięciu dniach, kiedy zakład pogrzebowy odebrał ciało ze szpitala.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fhh03

Podziel się opinią

Share
d3fhh03
d3fhh03
Więcej tematów