Trwa ładowanie...
d3yka9r

Zdjęcie z imprezy imieninowej wywołało plotki. Kukiz straci kolejnego posła?

Między Januszem Korwin-Mikke a posłem Kukiz'15 Markiem Jakubiakiem doszło do politycznego "dealu"? Tak wynika z doniesień mediów. Jakubiak miałby przejść do ugrupowania Wolność, nie wiadomo tylko, czy wejdzie w skład osobnego koła. Pogłoski o transferze skomentował już sam zainteresowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marek Jakubiak i Paweł Kukiz
Marek Jakubiak i Paweł Kukiz (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3yka9r

O tym, że Jakubiak ma przejść go ugrupowania Wolność, donosił portal wSensie.pl. Do politycznego "dealu" miało dojść najprawdopodobniej w sobotę późnym wieczorem, po imprezie imieninowej u Janusza Korwin-Mikkego. Portal utrzymywał, że frakcja narodowców z Kukiz'15 jest "praktycznie na wylocie".

Do doniesień odniósł się Jakubiak w rozmowie z wPolsce.pl. - No, cóż… Byłem na imieninach u pana prezesa. Sam opublikowałem zdjęcia, że byłem - żeby nie było plotek. I sam spowodowałem te plotki. Pełen szacun dla pana Janusza; nie jesteśmy w wielkiej zażyłości, ale znamy się od wielu lat - odpowiedział wymijająco.

O rzekomych napięciach w klubie kierowanym przez Pawła Kukiza mówił z kolei: "Klub Kukiz‘15 to nie jest łatwe zadanie. Skupiamy różnego rodzaju poglądy w jednym miejscu. I nie możemy się na siebie obrażać. Trzeba być odpornym psychicznie… (…) Trzeba zachować poziom wysokiej kultury".

d3yka9r

Rozłam?

O tym, że w Kukiz'15 może dojść do rozłamu, pisaliśmy na początku listopada. Chodziło o cofnięcie rekomendacji dla Stanisława Tyszki na funkcję wicemarszałka Sejmu. Część posłów na jego miejscu widziała właśnie Jakubiaka.

Kilka dni temu poseł zrezygnował z funkcji w prezydium klubu.

W listopadzie z Kukiz'15 odszedł z kolei poseł Adam Andruszkiewicz. Wzmocnił koło Wolni i Solidarni.

d3yka9r

Podziel się opinią

Share

d3yka9r

d3yka9r
Więcej tematów