Trwa ładowanie...
de2yg2d

Zdjęcia z Afganistanu w Zachęcie

Około 40 kolorowych fotografii z Afganistanu
będzie można od soboty oglądać w sali kinowej warszawskiej Zachęty
na wystawie pt. "Afganistan bez wojny". Autorem zdjęć jest Piotr
Balcerowicz.

de2yg2d

Poprzez te zdjęcia chciałem pokazać zupełnie inne oblicze Afganistanu: pokazać, że życie toczy się tam w ten sam sposób co przed setkami lat. Chciałem pokazać ulice, zwykłych mieszkańców, rzemieślników, kobiety robiące zakupy. Afganistan to nie tylko kraj wojny i uchodźców, tam mieszkają ludzie tacy sami jak my, którzy mogliby być naszymi kolegami z pracy, gdyby nie różnice w wykształceniu, gdyby urodzili się w innym miejscu na Ziemi - powiedział Piotr Balcerowicz.

Na fotografiach można zobaczyć zupełnie inny Afganistan, niż ten znany z migawek w telewizyjnych serwisach informacyjnych. Malownicze góry, sielskie krajobrazy, kobiety bez czadorów. Fotografie wykonane zostały zeszłego roku w lecie, przed zamachem na World Trade Center. Piotr Balcerowicz podróżował przede wszystkim po północnej części Afganistanu, tam gdzie władza talibów nie była zbyt ugruntowana.

Wystawie towarzyszy książka autorstwa Piotra Balcerowicza pt. "Afganistan: historia, ludzie, polityka" opublikowana przez Wydawnictwo Akademickie Dialog. (and)

de2yg2d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
de2yg2d
Więcej tematów