Trwa ładowanie...

Zdecydowana interwencja policjanta. Funkcjonariusz bohaterem Tour de Pologne w Knurowie

Policjant z gliwickiej drogówki zabezpieczający Tour de Pologne bez chwili zawahania wsiadł za kierownicę prywatnego scenica, którym jechała ciężarna z bólami porodowymi. Do szpitala zawiózł ją pokonując trasę Tour de Pologne w Knurowie.

Share
Zdecydowana interwencja policjanta. Funkcjonariusz bohaterem Tour de Pologne w Knurowie
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL
dkov8jz

We wtorek po południu, oczekujących na przejazd peletonu w Knurowie zaskoczył widok jadącego Renault pod prąd trasy wyścigu Tour de Pologne. Samochodem kierował umundurowany policjant, pasażerkami zaś były dwie kobiety.

Kilkanaście minut wcześniej do funkcjonariuszy zabezpieczających trasę na skrzyżowaniu Szpitalnej i Ułańskiej podjechał samochód. Kierująca prosiła o przepuszczenie jej, bo jest w trakcie akcji porodowej.

Z relacji świadków wynika, że policjant gliwickiej drogówki początkowo planował jedynie pilotować transport kobiety do szpitala.

dkov8jz

Okazało się jednak, że kierująca pojazdem jest bardzo podenerwowana. Zdecydował więc, że osobiście poprowadzi jej samochód. Zdążył jeszcze poprosić, aby koledzy przekazali drogą radiową informację, że na trasę wyścigu wjeżdża cywilne auto, któremu należy udzielić przejazdu.

Przeprawa odbyła się bez zakłóceń i ciężarna kobieta została szczęśliwie umieszczona w szpitalu. Na miejscu okazało się, że akcja porodowa potrwa jeszcze kilka godzin.

dkov8jz

Podziel się opinią

Share
dkov8jz
dkov8jz
Więcej tematów