Trwa ładowanie...

Zdalne nauczenie. MEN podaje liczby

MEN podało w środę nowe informacje na temat liczby szkół podstawowych i przedszkoli w całej Polsce, które z powodu koronawirusa pracują zdalnie lub hybrydowo.
Share
Zdalne nauczanie. Są dane z MEN
Zdalne nauczanie. Są dane z MENŹródło: PAP
d3xuoig

Jak podaje Ministerstwo Edukacji Narodowej, w środę w trybie stacjonarnym pracowało 14 469 (94,8 proc.) przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego. 394 pracowało w trybie mieszanym (2,6 proc.), a 397 - w trybie zdalnym (2,6 proc.).

12 767 (94,8 proc.) szkół podstawowych pracowało w trybie stacjonarnym (chodzi wyłącznie o klasy I-III - przyp. red.). Z kolei 696 (5,2 proc.) funkcjonowało w trybie zdalnym lub hybrydowym.

W tych szkołach, które wciąż pracują stacjonarnie, uczniowie klas I-III będą się jednak uczyć tylko do końca tygodnia. Zgodnie z nowymi obostrzeniami od następnego tygodnia zdalne nauczanie ma obowiązywać we wszystkich klasach aż do 29 listopada.

d3xuoig

Zobacz też: Wybory w USA. Radosław Sikorski zwraca uwagę na ciekawe podobieństwo do Polski

Nowe obostrzenia. Jest decyzja Mateusza Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę, że zamknięte zostaną również kina i teatry, galerie, instytucje kultury. Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla gości odbywających podróże służbowe. W galeriach handlowych czynne będą jedynie sklepy spożywcze i apteki. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach, jak dotychczas - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

d3xuoig

W środę Ministerstwo Zdrowia podało, że odnotowano 24 692 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. "Z powodu COVID-19 zmarło 57 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 316 osób" - zaznaczono. To nowy rekord od początku epidemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3xuoig

Podziel się opinią

Share
d3xuoig
d3xuoig
Więcej tematów