Trwa ładowanie...
d3ebi32

Zbigniew Ziobro o polskim sądownictwie: To stajnia Augiasza

- Jestem przekonany, że jeśli dostaniemy mandat wyborczy, to spowodujemy jakościową zmianę w polskim sądownictwie. Tam jest ogromny obszar do zmian, można powiedzieć - stajnia Augiasza - powiedział w Łomży minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W niedzielę Zbigniew Ziobro odwiedził woj. podlaskie
W niedzielę Zbigniew Ziobro odwiedził woj. podlaskie (PAP, Fot: Artur Reszko)
d3ebi32

W niedzielę Zbigniew Ziobro odwiedził województwo podlaskie. Na spotkaniu z mieszkańcami Łomży chwalił się sukcesami swojego ministerstwa. Wymienił wśród nich reformę prokuratury, instytucję tzw. konfiskaty rozszerzonej jako sposób na walkę z ukrywaniem majątków przestępców. Wspomniał też o karuzelach VAT i odzyskiwaniu pieniędzy z takich oszustw - podaje rmf24.pl za PAP.

Minister sprawiedliwości przyznał, że nie udało się rządowi PiS zrealizować reformy sądownictwa w tej kadencji.

- Tu niestety nie poszło nam tak, jak byśmy sobie życzyli, na skutek ogromnej wojny, która została, nie tyle nawet nam, ale przy okazji polskim obywatelom, polskiej demokracji, wypowiedziana, przez totalną opozycję w Sejmie, elity sędziowskie, które nie chciały zgodzić się na utratę wpływu i władzy i wreszcie - przez Komisję Europejską i siły europejskie, które zdecydowały się rzucać nam piach w tryby wielkiej reformy, którą przygotowywaliśmy - podkreślił Ziobro.

d3ebi32

Minister dodał, że jest "wiele złego" w polskim sądownictwie, są "niesprawiedliwe orzeczenia", sprawy trwają miesiącami, a wymiar sprawiedliwości jest "nierychliwy".

- Ale jestem przekonany, że można zrobić tam też zmiany, które przełożą się na jakość życia Polaków, że będą to zmiany dostrzegalne i odczuwalne przez państwa - stwierdził.

źródło: rmf24.pl

d3ebi32

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ebi32

Podziel się opinią

Share

d3ebi32

d3ebi32
Więcej tematów