Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro komentuje sprawę skazania Józefa Piniora. "Oczekuję, że przeproszą"

Józef Pinior, legenda dolnośląskiej "Solidarności", były europoseł i były senator PO został skazany za korupcję na 1,5 roku więzienia. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny odniósł się do sprawy. Zaapelował do senatorów Platformy Obywatelskiej.

Share
Zbigniew Ziobro komentuje sprawę skazania Józefa Piniora. "Oczekuję, że przeproszą"
Źródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski
dy6j0j1

"Wyrok skazujący dla byłego senatora Józefa Piniora nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem" - napisał na Twitterze minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. W dalszej części wpisu odniósł się do przedstawicieli PO.

"Oczekuję, że ci, którzy zarzucali prokuratorom, że ścigając Piniora, działali na zlecenie polityczne, publicznie ich za to przeproszą. Należy tego oczekiwać zwłaszcza od grupy senatorów Platformy Obywatelskiej, porównujących działania prokuratorów do metod śledczych z najgorszych czasów stanu wojennego" - podkreślił Ziobro

Wyrok dla Józefa Piniora

Józef Pinior, legenda dolnośląskiej "Solidarności", były europoseł i były senator PO został skazany na 1,5 roku więzienia. Musi też zapłacić 5 tys. zł grzywny.

dy6j0j1

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście uznał, że Pinior przyjął 40 tys. zł łapówki - za interwencje w sprawie budowy galerii w Jeleniej Górze w resorcie infrastruktury i w straży pożarnej. Co więcej, Pinior, według sądu, jest winny korupcji w sprawie kopalni w Lądku Zdroju.

Wyrok nie jest prawomocny.

Na 1,5 roku więzienia i 3 tys. zł grzywny został skazany również asystent senatora - Jarosław Wardęga. Biznesmeni Tomasz G. i Krystian S. zostali skazani odpowiednio na rok i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Z kolei Albin M. usłyszy wyrok w oddzielnym procesie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dy6j0j1

Podziel się opinią

Share
dy6j0j1
dy6j0j1
Więcej tematów