Trwa ładowanie...

Zatrzymany wiceminister zabrał głos. "Życie jest pełne zagadek"

Wiceminister w rządzie PO usłyszał w czwartek zarzuty. Jacek K. wrócił już do domu i opublikował krótki wpis. Tłumaczy w nim prokuratura chce "dopełnić dzieła", które zostało zapoczątkowane przez branżę hazardową.

Share
Zatrzymany wiceminister zabrał głos. "Życie jest pełne zagadek"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Kuba Atys
d3ooq1s

"Jeżeli ja za mało działałem i przyczyniłem się do dochodów branży hazardowej, to kto działał bardziej? Automaty działały od 2002 roku i dopiero w 2008 roku naruszyliśmy ich interesy próbując zmienić ustawę o grach i zakładach wzajemnych, co skończyło się 'lawiną'" - napisał na Facebooku Jacek K.

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Wiceminister finansów w rządzie PO-PSL uznał, że branża hazardowa próbowała go odwołać. "Oczerniała mnie w 'Uważam Rze' i plakatowała tym autobusy, publikowali groźby, próbowali skazać mnie z oskarżenia prywatnego, ale to za mało. Dzieła chce dopełnić prokuratura. Zycie jest pełne zagadek." - stwierdził.

Zobacz także: "Kto nami rządzi?” Misiewicz tłumaczy się z 50 tys. zł na paliwo

Były szef Służby Celnej usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innych osób w łącznej kwocie ponad 21 mld zł. Nie przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 500 tys. zł.

d3ooq1s

Jacek K. został zatrzymany w czwartek kilka minut po godz. 7. - Zaniechania ministra doprowadziły do wysypu jednorękich bandytów. Prokuratura musi wyjaśnić, dlaczego podejmowano decyzje, które były tak irracjonalne i doprowadziły do strat skarbu państwa - powiedział na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ooq1s

Podziel się opinią

Share
d3ooq1s
d3ooq1s
Więcej tematów