Trwa ładowanie...
dc8w5r2

Wiceminister z rządu PO usłyszał zarzuty. Jacek K. nie przyznał się do winy

Jacek K. usłyszał dwa zarzuty: niedopełnienia obowiązków służbowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innych osób w łącznej kwocie ponad 21 mld zł. Były wiceminister finansów nie przyznał się do popełnienia czynów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jest decyzja ws. Jacka K.
Jest decyzja ws. Jacka K. (Agencja Gazeta)
dc8w5r2

Jak poinformowała prokuratura okręgowa w Białymstoku, prokurator zastosował wobec podejrzanego poręczenie majątkowe w kwocie 500 tys. zł.

Przypomnijmy, że w czwartek kilka minut po godz. 7 Jacek K. został zatrzymany. To były szef Służby Celnej i wiceminister finansów w rządzie PO-PSL. Sprawa ma mieć związek z aferą hazardową. Do sprawy odniósł się prokurator generalny.

- Zaniechania ministra doprowadziły do wysypu jednorękich bandytów. Prokuratura musi wyjaśnić, dlaczego podejmowano decyzje, które były tak irracjonalne i doprowadziły do strat skarbu państwa - mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

dc8w5r2

Zobacz także: Ile powinien zarabiać minister? Lubnauer odpowiada

Minister sprawiedliwości uważa, że zatrzymanie, do którego doszło na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, jest słuszne. - Trzeba zadać pytanie, dlaczego nie podjął działań, które mogłyby ukrócić tę patologię. Nie wykluczamy, że były wywierane pewne naciski - dodaje.

- Wymiar sprawiedliwości działa. Wszyscy wobec prawa są równi - powiedziała na briefingu w Sejmie Beata Mazurek. Zapowiedziała również, że projekt uchwały ws. komisji nieprawidłowości wokół podatku VAT ma trafić do Sejmu po świętach.

Rano głos w sprawie zabrał również Patryk Jaki. - Chodzi o kwotę ponad 20 miliardów złotych, które miały wypłynąć w wyniku afery hazardowej. Prokuratorzy zebrali bardzo dobry materiał - powiedział.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc8w5r2

Podziel się opinią

Share
dc8w5r2
dc8w5r2
Więcej tematów