Trwa ładowanie...
d3nyt4k

Zatrzymanie szefa CBŚP w Rzeszowie. ABW podaje swoją wersję wydarzeń

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego odniosła się do zatrzymania naczelnika rzeszowskiego CBŚP Piotra J. Przekonuje, że wobec dwóch policjantów nie została zastosowana przemoc. "Informacje podawane w mediach są nieprawdziwe" - podaje ABW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabrała głos po zatrzymaniu naczelnika CBŚP w Rzeszowie
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabrała głos po zatrzymaniu naczelnika CBŚP w Rzeszowie (East News, Fot: BARTOSZ KRUPA)
d3nyt4k

Podczas zatrzymania naczelnika CBŚP w Rzeszowie miało dojść do nieprawidłowości. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego miała przez godzinę niesłusznie przetrzymywać oficerów, którzy towarzyszyli wówczas swojemu szefowi. Pilnować miał ich jeden z agentów z bronią, który groził policjantom - podaje RMF FM.

ABW przedstawia swoją wersję wydarzeń. "Informacje przedstawione w materiale są nieprawdziwe. Jedyną osobą, która została obezwładniona przez funkcjonariuszy ABW był Piotr J. Policjanci nie zostali zatrzymani, nie stosowano wobec nich siły fizycznej ani środków przymusu bezpośredniego. Nie ograniczono ich swobody ruchów" - podaje Agencja w oświadczeniu.

d3nyt4k

Funkcjonariusze policji mieli się podporządkować działaniom agentów. Według ABW samochód, w którym znajdowali się policjanci, nie został uszkodzony. Oficer Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podczas akcji miał posiadać broń, ale "nie była ona w żaden sposób eksponowana". Mundurowi mieli też nie zgłosić żadnych zastrzeżeń co do sposobu prowadzenia czynności przez ABW.

PiS ugiął się pod naciskiem Gowina? Wiceszef MSWiA tłumaczy

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nyt4k

Podziel się opinią

Share
d3nyt4k
d3nyt4k
Więcej tematów