Trwa ładowanie...
d15t6b4

Zatrzymanie Margot. Zbigniew Ziobro zapowiedział formalną odpowiedź unijnej komisarz

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że kierowane przez niego ministerstwo sprawiedliwości wystosuje do komisarz RE ds. praw człowieka Danji Mijatović, oficjalną odpowiedź na jej apel o uwolnienie transseksualnej aktywistki Margot. Wcześniej minister sprawiedliwości odpowiedział Mijatović w mediach społecznościowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanie Margot. Zbigniew Ziobro zapowiedział formalną odpowiedź unijnej komisarz
Zatrzymanie Margot. Zbigniew Ziobro zapowiedział formalną odpowiedź unijnej komisarz (PAP, Fot: Mateusz Marek)
d15t6b4

O swoim zamiarze Ziobro poinformował słuchaczy Polskiego Radia 24 w "Rozmowie Poranka".

Zatrzymanie Margot. Zdaniem Ziobry Mijatović broni agresji

W ocenie Zbigniewa Ziobry apel Danji Mijatović powinien być dla niej powodem do wstydu. Jego zdaniem unijna komisarz staje w ten sposób w obronie agresji, a nawet zachęca do przemocy. "Pani komisarz wstydziłaby się tego, co pisze. Bo jest to właśnie obrona agresji i przemocy oraz zachęta do przemocy w sprawach sporów światopoglądowych" - stwierdził minister sprawiedliwości.

d15t6b4

Ziobro zapowiedział, że Ministerstwo Sprawiedliwości wystosuje do Mijatović formalną odpowiedź w tej sprawie. "Formalnie również w tej sprawie odpiszę pani komisarz, choć sądzę, że jest też to pole i miejsce dla polskiego MSZ i mam nadzieję, że takie formalne działania będą podjęte" - mówił.

Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Zatrzymanie Margot. Dajna Mijatović z apelem do polskich władz

Komisarz RE do spraw praw człowieka Dajna Mijatović, wezwała polskie władze do uwolnienia zatrzymanej transseksualnej aktywistki Margot we wpisie na Twitterze. "2 miesiące aresztu to bardzo zły znak dla wolności słowa i praw osób LGBT w Polsce" - napisała komisarz.

d15t6b4

Jej komentarz apel pojawił się po tym jak w miniony piątek w Warszawie w trakcie protestów po zatrzymaniu Margot policja zatrzymała 48 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15t6b4

Podziel się opinią

Share
d15t6b4
d15t6b4