Trwa ładowanie...

Zatrzymanie Margot. Małgorzata Trzaskowska o zajściach w Warszawie

Po tym, jak w piątek policja zatrzymała 48 osób protestujących po zatrzymaniu transseksualnej aktywistki Margot, w sieci zawrzało. W niedzielę głos w tej gorącej dyskusji zabrała Małgorzata Trzaskowska.

Zatrzymanie Margot. Małgorzata Trzaskowska o zajściach w WarszawieŹródło: Agencja Gazeta
dktgfgn
dktgfgn

Swój komentarz Małgorzata Trzaskowska opublikowała na swoim profilu na Facebooku.

Zatrzymanie Margot. Trzaskowska o agresji i wrogości

Małgorzata Trzaskowska zaczęła swój wpis od wyrazu ubolewania, że w Polsce wciąż są ludzie domagający się poszanowania ich podstawowych praw. "Moi drodzy, mamy rok 2020, a Polki i Polacy muszą się upominać o podstawowe prawa do godności i życia w poczuciu bezpieczeństwa" - napisała.

W jej ocenie reakcja władz państwowych i policji była nieadekwatna do zaistniałej sytuacji. "Obserwowałam to, co wydarzyło się w Warszawie, i nie rozumiem tej agresji i wrogości, z którą władza atakuje młodych ludzi" - stwierdziła.

dktgfgn

Trzaskowska zwróciła również uwagę na symbolikę tęczowej flagi. "Tęczowa flaga już dawno znaczy o wiele więcej: tolerancję, akceptację, otwartość, a teraz dodatkowo opór wobec mowy nienawiści" - wyliczała.

Protest LGBT w Warszawie. "Do tej pory nie było tak jawnej nagonki"

Zatrzymanie Margot. Trzaskowska o dyskryminacji osób LGBT

Żona prezydenta Warszawy zwróciła również uwagę na hejt, z jakim w codziennym życiu spotykają się osoby LGBT. "Nasi sąsiedzi, przyjaciele, naukowcy, artyści czy po prostu zwykli ludzie - dobrzy i mądrzy - chcą tylko zwyczajnie żyć, a mają problem z tym, że idąc po ulicy, ryzykują pobiciem, są znieważani lub zastraszani" - oceniła Trzaskowska.

W komentarzu nie zabrakło również wzmianki o nienawiści w internecie. Trzaskowska zwróciła uwagę, że internetowi hejterzy nie mają żadnych hamulców i potrafią życzyć osobom o odmiennej orientacji seksualnej pójścia "do gazu".

dktgfgn

"To jest właśnie mowa skrajnej nienawiści, obok której, kto jak kto, ale my Polki i Polacy nie możemy przechodzić obojętnie" - zakończyła Małgorzata Trzaskowska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dktgfgn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dktgfgn
Więcej tematów