Trwa ładowanie...
d3lc87i

Zatrzymania podejrzanych ws. wybuchu w Karaczi

Pakistańska policja zatrzymała już ponad 300 islamskich aktywistów związanych ze środowym zamachem bombowym w Karaczi. W samobójczym zamachu zginęło 14 osób, w tym 11 Francuzów, pracujących przy budowie pakistańskich okrętów podwodnych.

Share
d3lc87i

Większość osób aresztowano podczas nocnych działań w siedzibach grup islamistów, zdelegalizowanych po przystąpieniu w październiku przez Pakistan do akcji antyterrorystycznej, której przewodzą Stany Zjednoczone.

Zdaniem lokalnego dziennika, zatrzymani aktywiści byli na listach agencji wywiadowczych. Najprawdopodobniej zostaną przesłuchani przez FBI, pod kątem związków z talibami lub al-Qaedą.

Prasa ponadto twierdzi, że w środowym zamachu brali udział talibowie oraz terrorysći z al-Qaedy. Zachowujący anonimowość urzędnik sił bezpieczeństwa poinformował, że przegrupowujący się pakistańscy oraz afgańscy bojownicy - pod kontrolą al-Kaidy - są odpowiedzialni za serię zamachów w pakistańskich miastach w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Przeprowadzenie dochodzenia na terenie całego kraju zarządził prezydent Pakistanu, Pervez Musharraf.

Do wybuchu doszło w środę wieczorem przed hotelem Sheraton. W autobus, którym Francuzi jechali do pracy, uderzył wypełniony materiałami wybuchowymi samochód, prowadzony przez zamachowca-samobójcę. (iza)

d3lc87i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lc87i
d3lc87i
Więcej tematów