Trwa ładowanie...

Zatonęła łódź z migrantami u wybrzeży Lesbos. Wiele ofiar

Do 16 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych wypadku łodzi, która zatonęła w poniedziałek rano u północnych wybrzeży greckiej wyspy Lesbos - poinformowała grecka policja portowa. Zwłoki dziewięciu osób wyłowiono w wodach Grecji. Kolejnych siedmiu w niedalekiej Turcji.

Zatonęła łódź z migrantami u wybrzeży Lesbos. Wiele ofiarŹródło: PAP/EPA, fot: ABACA
d4et1w0

Łodzią płynęło 25 osób

Wśród ofiar śmiertelnych były cztery kobiety i dwoje dzieci. Dwie inne kobiety udało się uratować. Jedna z nich jest w zaawansowanej ciąży. Jak relacjonowały ocalałe osoby, łodzią płynęło 25 osób.

W 2015 roku, docierając najpierw na Lesbos, przybyło do Unii Europejskiej około miliona Syryjczyków, Irakijczyków i Afgańczyków, którzy wyruszali z Turcji. Porozumienie migracyjne Ankary z Brukselą, zawarte w marcu 2016 roku, zdecydowanie zredukowało liczbę migrantów napływających tą drogą do UE.

Ponad 1000 uchodźców

Jak wynika z danych UNHCR, od początku obecnego roku do Grecji przedostało się z Turcji jedynie 4,8 tysiąca migrantów, co oznacza, że każdego dnia na greckie wyspy dociera ok. 20 uchodźców. W 2016 roku do Grecji dopłynęło ok. 173 tysięcy migrantów, głównie Syryjczyków.

PAP/EPA
Źródło: PAP/EPA, fot: ABACA

W latach 2015-2016 na Morzu Egejskim zginęło ponad 1000 uchodźców.

Źródło: WP, PAP

d4et1w0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4et1w0
Więcej tematów