Trwa ładowanie...

Niespodzianka w barze w Kijowie. Antony Blinken zagrał na scenie

Niespotykany gość w kijowskim barze Barman Dictat - na scenie pojawił się Antony Blinken, Sekretarz Stanu USA, który zagrał na gitarze utwór "Rockin' in the Free World" Neila Younga. Blinken nie był sam - towarzyszył mu lokalny zespół rockowy.

Zaskakujący ruch Blinkena. Zagrał w kijowskim barzeZaskakujący ruch Blinkena. Zagrał w kijowskim barzeŹródło: X
d3rki3r
d3rki3r

Blinken wykorzystał ten występ jako okazję do wyrażenia swojego wsparcia dla Ukrainy. Jak sam zasugerował, był to jego sposób na złożenie hołdu narodowi ukraińskiemu, który "walczy nie tylko za wolną Ukrainę, ale za wolny świat".

- Wiem, że to jest bardzo, bardzo trudny czas. Wasi żołnierze, wasi obywatele, zwłaszcza na północnym zachodzie w Charkowie, potężnie cierpią. Ale powinni wiedzieć, wy powinniście wiedzieć, że Stany Zjednoczone są z wami, tak duża część świata jest z wami - powiedział Blinken, zwracając się do obecnych w barze.

Sekretarz stanu USA wystąpił na scenie z zespołem 19.99, który jest znanym z wykonywania coverów piosenek Neila Younga - kanadyjsko-amerykańskiej legendy rocka.

Antony Blinken, grając na gitarze elektrycznej, nie był na scenie po raz pierwszy. W przeszłości występował podczas inauguracji globalnej inicjatywy na rzecz dyplomacji muzycznej, którą sam rozpoczął. Przed objęciem obecnej posady, Blinken grał również we własnej kapeli.

d3rki3r

Jednak nie wszyscy byli zadowoleni z muzycznego występu szefa amerykańskiej dyplomacji. Niektórzy komentatorzy i dziennikarze skrytykowali go twierdząc, że nie pasuje on do obecnej sytuacji, w której Ukraina zmaga się z nową ofensywą rosyjską na Charków, a w niektórych częściach Kijowa brakuje prądu.

"Mogę wam powiedzieć, że ludzie, którzy myślą, że to jest fajne, to nie ci, którzy są pod nieprzerwanym bombardowaniem i ostrzałem we wschodniej Ukrainie, których są miliony" - skomentował na portalu X korespondent "Financial Times" Christopher Miller.

Niespodziewana wizyta Blinkena w Kijowie

Blinken jest w Kijowie od wtorku na niezapowiedzianej dwudniowej wizycie. Spotkał się już z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem.

d3rki3r

W przeciwieństwie do wcześniejszych wizyt, Blinken nie ogłosił jak dotąd żadnych nowych inicjatyw wsparcia dla Ukrainy lub pakietów broni. Jednak rzecznik Departamentu Stanu Vedant Patel zasugerował we wtorek, że takie ogłoszenie może nastąpić w drugim dniu wizyty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3rki3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3rki3r
Więcej tematów