Trwa ładowanie...

Zaskakująca zgodność PO, PiS i Kukiz’15. Chwalą nową liderkę klubu Nowoczesnej

Posłowie poszczególnych partii politycznych niezwykle rzadko są ze sobą tak zgodni. Tym razem połączyła ich bardzo mocna krytyka skierowana pod adresem Ryszarda Petru i zaskakująco duże uznanie dla Katarzyny Lubnauer. Czemu ich zdaniem będzie lepszym szefem klubu niż lider Nowoczesnej?

Zaskakująca zgodność PO, PiS i Kukiz’15. Chwalą nową liderkę klubu NowoczesnejŹródło: Agencja Gazeta
dq8ptd5
dq8ptd5

W środę Ryszard Petru zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu Nowoczesnej. Na tym stanowisku zastąpiła go Katarzyna Lubnauer, a Petru pozostał już wyłącznie szefem partii.

- Prawo i Sprawiedliwość praktycznie nie współpracuje z Nowoczesną, bo jako totalna opozycja są oni nastawieni wyłącznie agresywnie. Być może teraz coś się zmieni. Posłanka Lubnauer wydaje się bardziej roztropna. Jej wypowiedzi są bardziej wyważone i nie zalicza aż takich wpadek jak Ryszard Petru - ocenia w rozmowie z Wirtualną Polską poseł PiS Marek Suski.

Polityk dodaje, że jej również zdarzają się śmieszne wpadki, jak ta z tunelem ze Świnoujścia do Szczecina, "ale są to raczej lapsusy językowe". - Te sytuacje to jednak "mały pikuś", bo w przypadku pana Petru był to zazwyczaj wynik ogromnej niewiedzy - zaznacza Suski.

"Posłanka Lubnauer jest znacznie łatwiej osiągalna"

Wśród politycznych rywali Ryszarda Petru panuje również opinia, że zbyt dużo czasu poświęca on publicznym występom i "brylowaniu" w mediach, a zbyt mało zajmuje się problemami własnego ugrupowania.

dq8ptd5

Kukiz proponuje Lubnauer także na stanowisko szefa partii

Chociaż sama zgodność posłów PO i PiS jest już zaskakująca, dodajmy do tego, że ich zdanie podziela także lider ruchu Kukiz'15.

Paweł Kukiz zasugerował nawet, że zmiana na stanowisku szefa klubu to zbyt mało i Katarzyna Lubnauer powinna zastąpić Ryszarda Petru również w pełnieniu funkcji przewodniczącego partii.

dq8ptd5

- Nie wiem, czy ktoś może zaszkodzić bardziej niż pan Petru. Nowoczesna to partia pana Leszka Balcerowicza. W wielu rzeczach się z nim nie zgadzam, ale jest to człowiek inteligentny, więc nie rozumiem dlaczego na ten tron Nowoczesnej skierował pana Petru – powiedział w RMF FM Paweł Kukiz.

Dodał też, że "proponuje, aby zgodnie z jego sugestiami, Leszek Balcerowicz wskazał teraz na stanowisko szefa partii posłankę Lubnauer".

To musiało się tak skończyć. Petru przyznał się do błędów

Poparcie Nowoczesnej spada regularnie już od wielu miesięcy. Partia, która w grudniu 2015 roku była liderem sondażu IBRIS i cieszyła się uznaniem 30.9 proc Polaków, w ostatnim badaniu Kantar Millward Brown otrzymała już zaledwie 5 proc. głosów badanych.

dq8ptd5

Ogromnym wstrząsem dla wizerunku partii był m.in. styczniowy wyjazd Ryszarda Petru i posłanki Joanny Schmidt na Maderę. Ostatnim "gwoździem do trumny" była jednak informacja z 10 kwietnia, kiedy Wirtualna Polska dotarła do informacji, że Nowoczesną opuści aż czterech jej posłów. Joanna Augustynowska, Marta Golbik, Grzegorz Furgo i Michał Stasiński przeszli wówczas do PO.

W konsekwencji Ryszard Petru przyznał się ostatnio do błędów popełnionych przez jego ugrupowanie i zapowiedział zmiany. - Nowoczesna przestała się kojarzyć z jakimś konkretnym programem. Nasza tożsamość się rozmyła - ocenił. – Przez ostatnie miesiące mieliśmy głównie przekaz antypisowski. To był błąd - dodał.

dq8ptd5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq8ptd5
Więcej tematów