ycipk-4dfsf0

Zarzuty dla wójta za awanturę domową. Znęcał się nad rodziną, wcześniej znieważył strażaków

Sylwiusz J., wójt gminy Żelazków, usłyszał trzy zarzuty. Dwa dotyczą znęcania się nad rodziną, jeden znieważenia funkcjonariuszy publicznych. 60-latek w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
60-latek w momencie zatrzymania był pijany
60-latek w momencie zatrzymania był pijany (flickr.com, Fot: Lukas Plewnia)
ycipk-4dfsf0

Do awantury doszło w niedzielę wieczorem na obszarze gminy Żelazków (woj. wielkopolskie). 60-latek został zatrzymany w związku z awanturą domową. Mężczyzna usłyszał we wtorek trzy zarzuty. Dwa z nich dotyczą znęcania się nad rodziną, w okresie od sierpnia 2018 r. do 20 stycznia 2019 r. Ostatni ma związek ze znieważeniem funkcjonariuszy publicznych w osobach strażaków PSP w Kaliszu.

Jak informuje portal faktykaliskie.pl mężczyzna nie przyznał się do zarzutów. Został na niego nałożony dozór policyjny dwa razy w tygodniu, nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego i zakaz opuszczania kraju. Wobec 60-latka zastosowano też poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł.

ycipk-4dfsf0

Mężczyzną okazał się wójt gminy Żelazków Sylwiusz J., który w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Wcześniej także miał kłopoty z prawem. 60-latek ma założoną niebieską kartę. Uruchomiono także wobec niego postępowanie związane ze wszczęciem fałszywego alarmu, dotyczącego kolizji przed jego domem. To wtedy zwyzywał strażaków.

Jak dodaje PAP w październiku 2017 r. wójt został skazany za udzielenie ślubu pod wpływem alkoholu. Sąd kazał mu zapłacić 5 tys. zł grzywny. Podczas ceremonii odmówił zbadania alkomatem. Analiza krwi w szpitalu wykazała, że miał co najmniej 2,4 promila alkoholu.

Zobacz także: Adam Bielan o wpisie Radosława Sikorskiego: kompromitujący

ycipk-4dfsf0

Źródło: faktykaliskie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4dfsf0

ycipk-4dfsf0
ycipk-4dfsf0