Trwa ładowanie...

Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej zostanie odwołany. Morawiecki robi czystki

Premier nie jest zadowolony z dotychczasowych działań Fundacji. Uważa, że spółka, która ma za zadanie dbać o wizerunek Polski na świecie, nie spełnia swoich zadań.

Share
Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej zostanie odwołany. Morawiecki robi czystki
Źródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d2aiz7l

Mateusz Morawiecki polecił odwołać zarząd Polskiej Fundacji Narodowej i poszukać "kompetentnych osób", które efektywniej będą zarządzać pieniędzmi państwowej spółki - informuje Onet.pl. Budżet Fundacji na minione dwa lata działań wyniósł 243 mln zł.

Premier chce zmienić negatywny wizerunek, jaki wytworzył się wokół spółki, której zadaniem jest promocja Polski za granicą. Główną przyczyną zmian ma być brak reakcji na kontrowersje, jakie wytworzyły się wokół nowelizacji ustawy o IPN.

Zobacz także: Leszek Miller i historia pewnej kolacji z premierem Izraela

Jedynym obrońcą PFN w rządzie ma być minister kultury Piotr Gliński. Maciej Świrski, który kieruje działaniami spółki ma pełne poparcie wicepremiera. To zaufany człowiek Glińskiego, który w obliczu odwołania ma zostać przeniesiony do innej państwowej instytucji.

Następcą Świrskiego ma zostać ma zostać prezes Jacek Sobala. Informację na Twitterze podał dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Źródło: Onet.pl

d2aiz7l

Podziel się opinią

Share
d2aiz7l
d2aiz7l
Więcej tematów