Trwa ładowanie...
d28vsbj

Zarząd Polskiej Fundacji Narodowej zostanie odwołany. Morawiecki robi czystki

Premier nie jest zadowolony z dotychczasowych działań Fundacji. Uważa, że spółka, która ma za zadanie dbać o wizerunek Polski na świecie, nie spełnia swoich zadań.
Share
Mateusz Morawiecki uważa, że PFN zawiodła przede wszystkim w trakcie dyskusji o nowelizacji ustawy o IPN
Mateusz Morawiecki uważa, że PFN zawiodła przede wszystkim w trakcie dyskusji o nowelizacji ustawy o IPNŹródło: PAP, Fot: Marcin Obara
d28vsbj

Mateusz Morawiecki polecił odwołać zarząd Polskiej Fundacji Narodowej i poszukać "kompetentnych osób", które efektywniej będą zarządzać pieniędzmi państwowej spółki - informuje Onet.pl. Budżet Fundacji na minione dwa lata działań wyniósł 243 mln zł.

Premier chce zmienić negatywny wizerunek, jaki wytworzył się wokół spółki, której zadaniem jest promocja Polski za granicą. Główną przyczyną zmian ma być brak reakcji na kontrowersje, jakie wytworzyły się wokół nowelizacji ustawy o IPN.

d28vsbj

Zobacz także: Leszek Miller i historia pewnej kolacji z premierem Izraela

Jedynym obrońcą PFN w rządzie ma być minister kultury Piotr Gliński. Maciej Świrski, który kieruje działaniami spółki ma pełne poparcie wicepremiera. To zaufany człowiek Glińskiego, który w obliczu odwołania ma zostać przeniesiony do innej państwowej instytucji.

Następcą Świrskiego ma zostać ma zostać prezes Jacek Sobala. Informację na Twitterze podał dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Źródło: Onet.pl

d28vsbj

Podziel się opinią

Share
d28vsbj
d28vsbj
Więcej tematów