Trwa ładowanie...
d3d5ul6

Zarząd Platformy Obywatelskiej wybrał rzecznika partii i klubu. Zdecydowano też o posiedzeniu Rady Krajowej

• Zakończyło się posiedzenie zarządu Platformy Obywatelskiej
• Jan Grabiec został rzecznikiem PO i klubu parlamentarnego partii
• Na 26 lutego zwołano posiedzenie Rady Krajowej
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Grabiec
Jan Grabiec (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d3d5ul6

Po zakończeniu posiedzenia zarządu była premier Ewa Kopacz powiedziała dziennikarzom, że szef Platformy Grzegorz Schetyna nie zdradził nazwiska przyszłego sekretarza generalnego partii.

Nieoficjalnie politycy PO przewidują, że prawdopodobnie zostanie nim przewodniczący zachodniopomorskiej Platformy Stanisław Gawłowski. Stanowisko sekretarza generalnego PO pozostaje nieobsadzone od sierpnia ub.r., kiedy to decyzję o rezygnacji podjął b. minister sportu Andrzej Biernat.

Podczas posiedzenia obsadzono funkcję rzecznika PO i klubu parlamentarnego partii. Wybrany na tę funkcję Jan Grabiec (ur. w 1972 r.) to były wiceminister administracji i cyfryzacji; w latach 2006-2015 - starosta legionowski. Mandat posła sprawuje po raz pierwszy. Zasiada w komisjach: administracji i spraw wewnętrznych oraz samorządu terytorialnego i polityki regionalnej.

d3d5ul6

Ponadto - jak powiedział dziennikarzom po posiedzeniu zarządu szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz - powołany został też koordynator organizacji klubów obywatelskich, którym został przewodniczący podlaskiej Platformy Robert Tyszkiewicz.

Stworzenie ok. 400 klubów obywatelskich, które miałyby się zebrać na kongresie 3 maja w Warszawie, zapowiedział w styczniu Schetyna podczas swego inauguracyjnego wystąpienia w roli nowego lidera Platformy.

d3d5ul6

Podziel się opinią

Share
d3d5ul6
d3d5ul6
Więcej tematów