Żary: włamywali się do naczep ciężarówek. Przed policją uciekali do Niemiec

Policja zatrzymała trzy osoby podejrzane o kradzieże z włamaniem do naczep samochodów ciężarowych. Pościg za dwoma mężczyznami skończył się w Niemczech. Wszyscy zostali aresztowani na trzy miesiące.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat więzienia
Zatrzymanym mężczyznom grozi do 10 lat więzienia (Policja)
WP

Kradzieży dokonywano na parkingu w Olszynie (woj. dolnośląskie). Jak informuje żarska policja, do przełomu w sprawie doszło tydzień temu. W nocy rozpoczęto pościg za samochodem jadącym w kierunku Niemiec. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, natomiast pasażer uciekającego forda Galaxy, aby utrudnić policjantom zatrzymanie, rzucał pod koła nieoznakowanego radiowozu kartony wypełnione kradzionym towarem.

W ten sposób uszkodził policyjny samochód. Podejrzani wjechali do Niemiec i tam porzucili auto. Mężczyźni w wieku 28 i 32 lat zostali zatrzymani dopiero po kilku godzinach na terenie Łęknicy.

Policjanci zatrzymali też 35-letniego mężczyznę zamieszanego w sprawę. W jego kurtce był pistolet gazowy i amunicja, na które nie miał zezwolenia. Mężczyzna jechał kradzionym samochodem, a przy sobie miał też woreczek z metamfetaminą.

WP

Policjanci prócz broni i narkotyków, zabezpieczyli także m.in. klucze od innych pojazdów, siekiery, kastet i maczety.

Zobacz też: pościg w Lublinie. Kierowca o mało nie rozjechał policjantów

WP

Zarzuty dla mężczyzn

Sąd zdecydował o aresztowaniu mieszkańców województwa dolnośląskiego na trzy miesiące. 35-latek usłyszał zarzuty kradzieży land rovera, posiadania narkotyków, kradzieży z włamaniem do naczepy oraz posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. 32-latkowi zarzuca się kradzieży z włamaniem do naczepy i zaboru ładunku o wartości 24 tys. zł, zmuszania funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowej oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

28-latkowi postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do naczepy, uszkodzenia radiowozu, zmuszania przemocą funkcjonariusza do odstąpienia od prawnej czynności służbowej. Dodatkowo okazało się, że już wcześniej został skazany na 1,5 roku więzienia za kradzieże z włamaniem.

WP

Za same kradzieże z włamaniem mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

WP
WP