Trwa ładowanie...

Zarobki w ministerstwach. Najlepiej pracować w MSZ, na przeciwnym biegunie resort gospodarki morskiej

Średnie zarobki w Polsce wynoszą dokładnie 4,8 tys. zł brutto. Przeciętne wynagrodzenie wzrosło zatem o 7,5 procent. Dla porównania, średnia pensja w MSZ wynosi 9 tys. zł. Najmniej zarabia się z kolei w ministerstwie gospodarki morskiej.

Share
Zarobki w ministerstwach. Najlepiej pracować w MSZ, na przeciwnym biegunie resort gospodarki morskiej
Źródło: PAP, fot: Rafał Guz
d4ailfh

W średnich i dużych firmach w czerwcu przeciętna płaca wyniosła 4 848 zł brutto. To oznacza spore podwyżki w skali roku. Bo korzystając z kalkulatora money.pl można łatwo wyliczyć, że na rękę przeciętnemu Kowalskiemu z takiej stawki należy się 3 444,97 zł.

Inaczej zarabia się w ministerstwach. Do najnowszych danych dotarła gazeta.pl. W MSZ zarobki poszły w górę z średniej kwoty w 2015 r. 7 983 zł do 8 826 zł w 2017. Obecnie są trochę niższe i łącznie z dodatkami wynoszą około 9 tys. zł.

W resorcie finansów pensje wynoszą 7 358 zł, środowiska - 7 234 zł, nauki - 7 026, kultury - 7 010 zł, a cyfryzacji - 7 101 zł. Dobrze płaci pracownikom ministerstwo rolnictwa.

d4ailfh

Zarobki w ministerstwach. Gdzie najgorzej?

Wynagrodzenia w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego również poszła w górę. W 2015 roku wynosiły 8 tys. zł. Teraz średnio płaci się 8 538 zł.

Najniższe wynagrodzenie otrzymują pracownicy Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej - 4 983 zł oraz resortu energii: 6 021 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Histeryczny atak". Jan Śpiewak reaguje na wpis Patryka Jakiego

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4ailfh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ailfh
d4ailfh
Więcej tematów