Trwa ładowanie...

Zapytaliśmy Polaków, kto naprawdę rządzi krajem. Odpowiedzieli jednogłośnie

Jesteśmy po spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim w Belwederze. Głównym tematem spotkania była reforma sądownictwa, która jest kością niezgody między politykami. Z okazji dzisiejszej rozmowy prezydenta z prezesem, postanowiliśmy zapytać Polaków, czyj głos w państwie liczy się najbardziej.
Share
Zapytaliśmy Polaków, kto naprawdę rządzi krajem. Odpowiedzieli jednogłośnie
Źródło: Forum, Fot: Łukasz Dejnarowicz
d39lmhn

Reporterka Wirtualnej Polski pokazała warszawiakom zdjęcia prezydenta oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości, pytając, kto w praktyce rządzi Polską.

Niestety, niektórzy woleli pozostawić swoje poglądy w tajemnicy: "Znam odpowiedź na to pytanie, ale wolałabym się nie wypowiadać", "Nie, nie, nie.. mogłabym tylko nabluzgać" - mówili.

d39lmhn

Jednak zdecydowana większość pytanych przez nas warszawiaków wskazywała na Jarosława Kaczyńskiego.

"Ten mniejszy, który uważa, że jest większy", "Stawiam na prezesa!", "Prezes jest szarą eminencją... choć właściwie nie taką szarą" - mówili jedni, a inni bez słowa wskazywali na portret Jarosława Kaczyńskiego.

Należy dodać, że Andrzej Duda miał swojego obrońcę: "Pan Andrzej Duda jest zdecydowanie najważniejszą osobą w państwie, ale... ten pan powinien zostać premierem, bo nie można ukrywać, że odgrywa naprawdę dużą rolę i jeśli chodzi o rząd - to on pociąga za sznurki" - powiedział jeden z pytanych.

Przypomnijmy, że pod koniec września prezydent zaprezentował swoje projekty ustaw dotyczące Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa. Na początku tygodnia zostały one kierowane do konsultacji. Podczas piątkowego spotkania prezydenta z prezesem Prawa i Sprawiedliwości zostały omówione kwestie ostatecznych pomysłów na reformę sądownictwa.

d39lmhn

Podziel się opinią

Share
d39lmhn
d39lmhn
Więcej tematów