Trwa ładowanie...

Zandberg krytykuje Morawieckiego. "Złożył hołd hitlerowskim kolaborantom"

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Monachium złożył kwiaty przy grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. - Upamiętnił jednostkę, która otwarcie współpracowała z Gestapo - krytykuje gest premiera Adrian Zandberg.

Zandberg krytykuje Morawieckiego. "Złożył hołd hitlerowskim kolaborantom"Źródło: East News
d1b8hq2
d1b8hq2

Współzałożyciel partii "Razem" stwierdził, że w sztabie Brygady Świętokrzyskiej służyli jako oficerowie łącznikowi esesmani. - Kolaboranci dostawali żywność i uzbrojenie od Niemców, prowadzili z nimi wspólne, skoordynowane działania wojskowe. W szeregach brygady prominentną rolę odgrywał współpracownik Gestapo, Hubert Jura, skazany przez Armię Krajową na karę śmierci za zdradę ojczyzny - napisał na Facebooku.

"Morawiecki nas kompromituje"

Jak pisze dalej Zandberg, kult jednostki, która współpracowała z Gestapo, jest według niego obrzydliwy moralnie - Ale gest Morawieckiego będzie miał też konsekwencje dyplomatyczne. Mówiąc wprost: czcząc takie postaci, Morawiecki kompromituje nas wszystkich i przyprawia Polakom metkę hitlerowskich kolaborantów - ostrzega.

- Być może dla pana premiera współpraca z gestapowcami jest akceptowalna. Ja pamiętam, że Armia Krajowa karała hitlerowskich kolaborantów wyrokiem śmierci. Być może Hubert Jura albo SS-Haupsturmführer Paul Fuchs z Gestapo to bohaterowie premiera Morawieckiego. Moi nie - podsumował dodając, że w swoich poglądach na pewno nie jest osamotniony.

"Niech pan wraca do książek"

Wypowiedź Zandberga ostro skrytykował Adam Andruszkiewicz. - Niech pan wraca do książek i przestanie się ośmieszać - napisał polityk. Internauci przypomnieli Zandbergowi, że Brygada Świętokrzyska wyzwoliła obóz koncentracyjny w Holiszowie.

d1b8hq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1b8hq2
Więcej tematów