Trwa ładowanie...
d4k7vof

Zandberg krytykuje Morawieckiego. "Złożył hołd hitlerowskim kolaborantom"

Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Monachium złożył kwiaty przy grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej. - Upamiętnił jednostkę, która otwarcie współpracowała z Gestapo - krytykuje gest premiera Adrian Zandberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem Adriana Zandberga gest premiera będzie miał konsekwencje dyplomatyczne
Zdaniem Adriana Zandberga gest premiera będzie miał konsekwencje dyplomatyczne (East News)
d4k7vof

Współzałożyciel partii "Razem" stwierdził, że w sztabie Brygady Świętokrzyskiej służyli jako oficerowie łącznikowi esesmani. - Kolaboranci dostawali żywność i uzbrojenie od Niemców, prowadzili z nimi wspólne, skoordynowane działania wojskowe. W szeregach brygady prominentną rolę odgrywał współpracownik Gestapo, Hubert Jura, skazany przez Armię Krajową na karę śmierci za zdradę ojczyzny - napisał na Facebooku.

"Morawiecki nas kompromituje"

Jak pisze dalej Zandberg, kult jednostki, która współpracowała z Gestapo, jest według niego obrzydliwy moralnie - Ale gest Morawieckiego będzie miał też konsekwencje dyplomatyczne. Mówiąc wprost: czcząc takie postaci, Morawiecki kompromituje nas wszystkich i przyprawia Polakom metkę hitlerowskich kolaborantów - ostrzega.

d4k7vof

- Być może dla pana premiera współpraca z gestapowcami jest akceptowalna. Ja pamiętam, że Armia Krajowa karała hitlerowskich kolaborantów wyrokiem śmierci. Być może Hubert Jura albo SS-Haupsturmführer Paul Fuchs z Gestapo to bohaterowie premiera Morawieckiego. Moi nie - podsumował dodając, że w swoich poglądach na pewno nie jest osamotniony.

"Niech pan wraca do książek"

Wypowiedź Zandberga ostro skrytykował Adam Andruszkiewicz. - Niech pan wraca do książek i przestanie się ośmieszać - napisał polityk. Internauci przypomnieli Zandbergowi, że Brygada Świętokrzyska wyzwoliła obóz koncentracyjny w Holiszowie.

d4k7vof

Podziel się opinią

Share
d4k7vof
d4k7vof
Więcej tematów