Trwa ładowanie...

Zamiast antykoncepcji kalendarzyk. Ministerstwo zainwestuje 3 miliony złotych

Ministerstwo Zdrowia zamierza przeznaczyć 3 miliony złotych na promowanie kalendarzyka jako preferowanej formy antykoncepcji. Ogłoszono konkurs na portal wskazujący dni płodne oraz wybrano firmę, która zorganizuje kampanię na rzecz płodności.

Share
Zamiast antykoncepcji kalendarzyk. Ministerstwo zainwestuje 3 miliony złotychŹródło: PAP
d24bmw6

Koniec z in vitro, tabletka dzień po na receptę, a teraz kalendarzyk. To kolejny kontrowersyjny pomysł ministra Konstantego Radziwiłła. Ministerstwo Zdrowia zamierza przeznaczyć na promocję płodności 3 miliony złotych, informuje "Dziennik. Gazeta Prawna". Środki zostaną rozdysponowane na wyłoniony w konkursie portal wskazujący dni płodne i kampanię na rzecz płodności. I to pomimo tego, że kalendarzych należy do najmniej skutecznych metod zapobiegania ciąży.

Na nowym portalu będzie można m. in. zadać pytanie ekspertowi. O ile będzie dotyczyć poczęcia. Dodatkowo planowany jest videoprogram dla młodzieży. - Prokreacja obejmuje nie tylko wymiar fizyczny, psychiczny i duchowy, ale także społeczny - tłumaczy ministerstwo. Z wyjaśnień resortu można się też dowiedzieć, że rodzicielstwo jest "jednym z podstawowych czynników osiągnięcia szczęścia i sukcesu życiowego".

Suchej nitki na projekcie nie pozostawił były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. - Jest to kolejna sytuacja, w której ideologia bierze górę nad wiedzą medyczną - ocenia w rozmowie z "Super Expressem". - To nie tylko nieracjonalne wydawanie pieniędzy, ale także działania pozorne, które nie przysłużą się Polkom.

d24bmw6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24bmw6
d24bmw6
Więcej tematów