Trwa ładowanie...
d1obeft

Zamach w Somalii. 17 ofiar śmiertelnych

Co najmniej 17 osób zginęło w wybuchu samochodu przed hotelem niedaleko międzynarodowego lotniska w Mogadiszu, stolicy Somalii. 28 mieszkańców zostało rannych. Służby medyczne określają stan 12 osób jako krytyczny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pracownicy szpitala udzielają pierwszej pomocy rannym w zamachu na ulicach Mogadiszu w poniedziałek rano
Pracownicy szpitala udzielają pierwszej pomocy rannym w zamachu na ulicach Mogadiszu w poniedziałek rano (East News, Fot: Associated Press)
d1obeft

Do zamachu doszło na ulicach Mogadiszu w poniedziałek rano, kiedy ruch na ulicach był bardzo duży. Samochód pułapka eksplodował na pierwszym punkcie kontrolnym na drodze na lotnisko, jak donosi RMF 24. Żeby rozproszyć obserwatorów wydarznia, żołnierze zaczęli strzelalać w powietrze.

Do przeprowadzenia zamachu przyznała się silnie powiązana z Al-Kaidą islamistyczna organizacja militarna Al-Szabab. Jej członkowie walczą o wprowadzenie radykalnego islamu w Somalii.

Somalia. Zamach w Mogadiszu, 17 osób nie żyje

Krwawa wojna domowa w Somalii trwa nieprzerwanie od 1991 roku. Al-Shabab regularnie przeprowadza zamachy pomimo licznych strat, które w ostatnich latach poniosło. Celem większości ataków jest stolica państwa.

d1obeft

Zobacz też: Zamachy w Tunisie. Wysadzili się zamachowcy-samobójcy

Ugrupowanie Al-Szabab znajduje się na liście grup terrorystycznych w wielu krajach, m.in. w Australii, Norwegii oraz Stanach Zjednoczonych.

Czytaj też: Somalia: Rośnie liczba ofiar krwawego zamachu w Mogadiszu
Włochy. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o terroryzm

Źródło: RMF 24

d1obeft

Podziel się opinią

Share

d1obeft

d1obeft
Więcej tematów