Zakręcili kurek z pieniędzmi. Doniesienia o ruchu Kremla
Istnieje realna możliwość, że Kreml nie finansuje już rosyjskiej najemniczej grupy Wagnera, w związku z czym prawdopodobnie zmierza ona w kierunku redukcji i rekonfiguracji, głównie w celu zaoszczędzenia na kosztach personelu - przekazało brytyjskie Ministerstwo Obrony. Według Brytyjczyków, wagnerowcy mogą być finansowani przez Białoruś.
Jak wskazano w codziennej aktualizacji wywiadowczej, od czasu nieudanego buntu w czerwcu 2023 r. państwo rosyjskie działało przeciwko niektórym innym interesom biznesowym właściciela Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna.
Doniesienia Brytyjczyków. Problemy wagnerowców z pieniędzmi
"Istnieje realna możliwość, że Kreml nie finansuje już grupy. Jeśli państwo rosyjskie nie płaci już grupie Wagnera, drugim najbardziej prawdopodobnym płatnikiem są władze białoruskie. Jednak duże siły byłyby znaczącym i potencjalnie niepożądanym drenażem skromnych białoruskich zasobów" - napisano.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Ekspert alarmuje: "Ukraina musi to zrobić jeszcze przed jesienią"
To niejedyne nowe doniesienia z Wielkiej Brytanii dotyczące z wojną w Ukrainie. Według brytyjskiej grupy śledczej Conflict Armament Research (CAR), rosyjska wersja irańskich dronów-kamikadze Shahed zawiera głównie komponenty wyprodukowane za granicą. Rodzi to pytanie o skuteczność kontroli eksportu towarów do Rosji.
Czytaj także:
WP Wiadomości na:
Wyłączono komentarze
Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.
Redakcja Wirtualnej Polski