Zakopane. Tęczowa flaga na krzyżu na Giewoncie. Wierni przepraszali podczas modlitwy

Zakopane. We wszystkich kościołach dekanatu zakopiańskiego odbyły się specjalne modlitwy. Wierni przepraszali, że tęczowa flaga pojawiła się na krzyżu na Giewoncie.

Zakopane. Tęczowa flaga na krzyżu na Giewoncie. Wierni przepraszają
Zakopane. Tęczowa flaga na krzyżu na Giewoncie. Wierni przepraszają
Źródło zdjęć: © PAP
Karolina Kołodziejczyk

14.09.2020 | aktual.: 01.03.2022 13:53

Wszystko zaczęło się od tego, że w połowie sierpnia na symbolicznym krzyżu ustawionym na Giewoncie pojawiła się tęczowa flaga. Nie wiadomo kto ją powiesił, ale flaga została szybko zdjęta przez pozostałych turystów.

Prawie miesiąc później we wszystkich kościołach dekanatu zakopiańskiego w poniedziałek odbyły się specjalne modlitwy ekspiacyjne (przebłagalne - przyp. red.). W poniedziałek wierni przepraszali Boga za bluźnierstwa i znieważenie krzyża na Giewoncie.

- Chcemy przeprosić za wszystkie akty profanacji dokonanej wobec znaku krzyża - ofiarnej miłości Jezusa do każdego z nas. Chcemy przeprosić za egoizm i niechęć, a nawet niewierność innych. Chcemy również, aby ten znak był znakiem pojednania i pokoju - mówił podczas mszy w kościele pw. Świętej Rodziny dziekan zakopiański ks. Bogusław Filipiak.

Duchowny przypomniał słowa ojca świętego Jana Pawła II z 1997 r. w Zakopanem: "Brońcie krzyża. Ojcowie wasi na szczycie Giewontu postawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów (...)". Ks. Filipiak zaapelował również, by "uszanować wolności i wartości, aby żyć w zgodzie, jedności i miłości korzystając ze wszystkich praw, jakie należą do godności osoby ludzkiej".

Zakopane. Baner Andrzeja Dudy na krzyżu na Giewoncie

Warto przypomnieć, że przed wyborami prezydenckimi na krzyżu na Giewoncie pojawił się baner Andrzeja Dudy. Plakat miał zostać zawieszony przez koło różańcowe pod przewodnictwem księdza. Kiedy o materiale wyborczym na Giewoncie dowiedział się Tatrzański Park Narodowy, na miejsce wysłany został pracownik. Kiedy dotarł na miejsce, baneru już nie było.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
lgbtgiewonttatry
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (562)