Trwa ładowanie...
d5pqkvn

Kraków. Kardynał Konrad Krajewski spał w przytułku dla bezdomnych. Przyleciał do Polski na pogrzeb

Kardynał Konrad Krajewski przyleciał do Polski na pogrzeb kardynała Mariana Jaworskiego, który odbył się w miniony czwartek. Okazuje się, że Jałmużnik Papieski zamiast hotelu, zdecydował się na nocleg w jednym z krakowskich przytulisk dla bezdomnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków. Kardynał Konrad Krajewski spał w przytulisku dla bezdomnych przy ul. Skawińskiej
Kraków. Kardynał Konrad Krajewski spał w przytulisku dla bezdomnych przy ul. Skawińskiej (East News, Fot: Tomasz Kawka)
d5pqkvn

O sprawie poinformował w mediach społecznościowych ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. "Wczoraj Jałmużnik Papieski ks. kard. Konrad Krajewski odwiedził Schronisko Braci Albertynów dla Bezdomnych w Krakowie. Spotkał się z mieszkańcami oraz skorzystał z noclegu" - czytamy we wpisie duchownego na Facebooku.

Z kolei portal misyjne.pl przekazał, że zakonnicy nie byli zadowoleni z decyzji, jaką podjął kard. Krajewski. Początkowo nie chcieli przystać na prośbę Papieskiego Jałmużnika. "Zapytał ich więc: "a gdzie spał wasz założyciel?" - czytamy.

Kraków. Kardynał Konrad Krajewski spał w schronisku dla bezdomnych

Ostatecznie Albertyni przystali na prośbę kardynała. Jak relacjonował, "Panowie [mowa o podopiecznych – dop. red.] mówili, że jeszcze nigdy nie spali z kardynałem", na co Jałmużnik żartobliwie odpowiedział: "Ja też nie" - relacjonuje portal.

d5pqkvn

Rekonstrukcja rządu. PiS wymieni Ziobrę na Kosiniaka? Wicemarszałek oburzony

Kardynał Krajewski jest Jałmużnikiem papieskim, który do Polski przyleciał na pogrzeb kardynała Mariana Jaworskiego, który odbył się w czwartek 14 września. Uroczystości pogrzebowe miały miejsce w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie pochowano kardynała.

Obaj byli współpracownikami papieża Jana Pawła II. Krajewski pełnił funkcję ceremoniarza, a Jaworski był jego bliskim przyjacielem, a także spowiednikiem. To właśnie Jaworski udzielił papieżowi ostatniego namaszczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Facebook, misyjne.pl

d5pqkvn

Podziel się opinią

Share
d5pqkvn
d5pqkvn
Więcej tematów