Trwa ładowanie...
d17t076

Zakaz handlu w niedzielę, a żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego sprzedaje alkohol

PiS świętuje drugą niedzielę z zakazem handlu. Większość sklepów jest zamknięta. Ale nawet w partii Jarosława Kaczyńskiego nie wszyscy popierają nowe prawo. Wirtualna Polska odwiedziła otwarty sklep monopolowy, który prowadzi żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Otwarty sklep żony posła PiS Wojciecha Kossakowskiego
Otwarty sklep żony posła PiS Wojciecha Kossakowskiego (WP.PL)
d17t076

Niedziela, po ósmej rano. Ulice Ełku, mimo słonecznej pogody, są niemal puste. Wszystkie sklepy zamknięte. W centrum miasta przemyka tylko kilku mężczyzn. Kierują się w jedną stronę. Cel: pobliski sklep monopolowy "Promil". Jedyny w okolicy otwarty lokal. Wchodzimy do środka. Za ladą blondynka uwija się przy kasie. – Jeszcze reszta. Proszę – mówi do klienta i podaje zakupy w reklamówce. Kupujemy dwa napoje. Na paragonie data: 18.03.2018 r. Ekspedientka nie chce rozmawiać o tym, dlaczego sklep jest otwarty. Wchodzą kolejni klienci.

Sklep prowadzi żona posła PiS Wojciecha Kossakowskiego - Luiza.
- Dlaczego zdecydowała się pani otworzyć sklep mimo zakazu handlu? – dzwonimy do właścicielki sklepu.
- Jeszcze 26 groszy reszty – mówi do klienta i odpowiada: – Halo? Przyszłam tylko dokumenty zrobić. Proszę zadzwonić za 15 minut – odpowiada Luiza Kossakowska.

Paragon ze sklepu żony posła PiS WP.PL
Podziel się
d17t076

Po 15 minutach:
- Dlaczego zdecydowała się pani otworzyć sklep mimo zakazu handlu? – pytamy ponownie.
- Nie otworzyłam. Jest zamknięty – mówi Luiza Kossakowska.
- Zrobiliśmy właśnie u pani zakupy.
- Jest zamknięte. Proszę sprawdzić.
- Byliśmy w sklepie. Mamy paragon.
- Otworzyłam sklep, bo była awaria. Jest zamknięte.
- Zrobiliśmy u pani dzisiaj zakupy.
- Była awaria. Przyszedł akurat stały klient, to mu sprzedałam. Pięć minut to trwało.
- My nie jesteśmy stałymi klientami. Było więcej osób.
- Może 15 minut to trwało, ale jest zamknięte.
- Pani mąż głosował za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę, a pani otwiera sklep.
- Nie otwieram, tydzień temu też było zamknięte. Nie będę otwierać w niedzielę.

WP.PL
Podziel się

Poseł PiS zagłosował za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Publicznie przekonywał też, że to bardzo ważna ustawa, ponieważ pozwoli rodzinom wspólnie spędzać czas. - Propozycja wprowadzenia zakazu lub ograniczenia handlu w niedziele zawsze wzbudza ogromne emocje. Należy skupić się na aspekcie z jednej strony społecznym, z drugiej zaś ekonomicznym. Jednak pamiętajmy, że zakaz lub ograniczenie handlu przede wszystkim wpłynie korzystnie na życie rodzinne, bo czas spędzony z rodziną nie powinien być luksusem, a prawem każdego z nas – mówił Kossakowski w rozmowie z "Rozmaitościami Ełckimi". Z Wirtualną Polską nie chciał rozmawiać.

Zgodnie z ustawą wprowadzającą zakaz handlu w niedzielę, swoje sklepy mogą otworzyć m.in. właściciele, ale pod warunkiem, że sami staną za ladą. Wprowadzając ograniczenie politycy PiS tłumaczyli, że dzięki temu pracownicy takich placówek będą wreszcie mogli spędzić czas z rodziną. - Trzeba dążyć do tego, by niedziela odzyskała swój charakter, ale jednocześnie trzeba się liczyć z potrzebami społecznymi - mówil w rozmowie z PAP Jarosław Kaczyński.

d17t076

To nie pierwsza niedziela, gdy sklep "Promil" jest otwarty. Przy okazji Świąt wielkanocnych mieszkaniec Ełku informował, że lokal Luizy Kossakowskiej był otwarty całą Wielką Niedzielę.

Podziel się opinią

Share

d17t076

d17t076
d17t076
Więcej tematów