Trwa ładowanie...

Zajęcia w szkołach podczas upałów. Komunikat MEN

Odwołane lekcje w niektórych szkołach to efekt upałów panujących w dużej części kraju. Resort oświaty przypomina, że decyzję o przerwaniu zajęć może podjąć dyrektor w porozumieniu z samorządem.
Share
MEN publikuje komunikat ws. zajęć szkolnych w czasie upałów
MEN publikuje komunikat ws. zajęć szkolnych w czasie upałówŹródło: WP.PL, Fot: Mateusz Madejski
d20yqn1

MEN w specjalnym komunikacie przypomina dyrektorom szkół, co mogą i co powinni zrobić w razie wysokich temperatur. Sale lekcyjne powinny być wyposażone w rolety, żaluzje, zasłony, wiatrak, klimatyzator, źródełko wody pitnej, dystrybutor itp.

Jeśli mimo to temperatura w szkole jest zbyt wysoka i zagraża bezpieczeństwu uczniów, dyrektor w porozumieniu z samorządem może podjąć dwie decyzje. Skrócić lub całkiem odwołać zajęcia.

Zachodniopomorskie. Lekcje skrócone przez upal

Taka decyzja zapadła już w szkole podstawowej w Bezrzeczu pod Szczecinem. Ze względu na panujące upały każda lekcja od wtorku trwa tam 30 minut. Dyrektor placówki decyzję ogłosił na stronie internetowej szkoły, przypominając rodzicom o zaopatrzeniu dzieci w dodatkową butelkę wody.

d20yqn1

Zobacz też: Butelka z wodą w rozgrzanym samochodzie to tykająca bomba zegarowa. Nigdy nie zostawiajcie jej w środku

MEN potwierdza - w uzasadnionych przypadkach lekcję można skrócić do minimum 30 minut. Warunkiem jest zachowanie "ogólnego tygodniowego czasu trwania zajęć". Oznacza to, że dzieci mają więcej przerw, ale łącznie spędzą na lekcjach tyle samo godzin.

Sprawdź aktualną prognozę pogody na swojego miasta i regionu na pogoda.wp.pl.
Czytaj też: Ostrzeżenia IMGW. "Wysoki indeks burzowy". Grad wielkości piłeczek

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d20yqn1

Podziel się opinią

Share
d20yqn1
d20yqn1
Więcej tematów