Trwa ładowanie...
d4ghtgx

Zagraniczne żywność nie będzie już sprzedawana jako polska. Prezydent podpisał ustawę

Koniec ze sprzedażą zagranicznych produktów pod etykietą polskich. Tak zarządził prezydent Andrzej Duda, który podpisał ustawę dot. znakowania produktów. Już wkrótce każdy owoc i warzywo będzie musiało mieć oznaczenie z jakiego kraju faktycznie pochodzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa ustawa dot. znakowania żywności
Nowa ustawa dot. znakowania żywności (iStock.com)
d4ghtgx

Coraz więcej osób większą wagę zwraca na to co je. Za tym zdrowym trendem poszedł prezydent, który podpisał ustawę dot. odpowiedniego znakowania produktów. Ustawa została uchwalona przez Sejm 20 lipca i określa zmiany niektórych ustaw w celu zwiększenia efektywności prowadzonych działań kontrolnych w zakresie niektórych rynków rolnych.

Ustawa dot. znakowania produktów

Zmiany, które podpisał Andrzej Duda, mają na celu poprawienie systemu kontroli sprzedawanych w sklepach produktów spożywczych. Będzie to również utrudnienie dla producentów, którzy pod etykietami polskich produktów, sprzedawali zagraniczne. Ich kombinowanie wkrótce się skończy, a konsumenci będą pewni, że jedzą polską śliwkę, a nie węgierską.

d4ghtgx

Etykiety na warzywach i owocach

Już niedługo każdy owoc, warzywo i inne produkty żywnościowe, będą musiały mieć etykietę z informacjami, które ułatwią konsumentom ich identyfikację. Jeśli producenci nie zastosują się do nowych przepisów, wedle ustawy czekają ich spore kary pieniężne.

Z tej ustawy ucieszą się na pewno rolnicy, którzy jeszcze jakiś czas temu protestowali przeciwko "zaśmiecaniu polskiego rynku".

Źródło: Głos Wielkopolski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ghtgx

Podziel się opinią

Share
d4ghtgx
d4ghtgx
Więcej tematów