Trwa ładowanie...
d5pqkvn

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Krakowskie Archiwum X przeszukało wskazany garaż

Czy to będzie przełom w poszukiwaniu Iwony Wieczorek? W środę krakowskie Archiwum X przeszukało garaż, w którym "Fundacja na Tropie" natrafiła na ślady krwi. Uwagę zwraca też zabetonowany kanał. "Wiele wskazuje na to, że znajduje się tam jakieś ciało" - uważa prezes fundacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poszukiwania śladów po zaginięciu Iwony Wieczorek
Poszukiwania śladów po zaginięciu Iwony Wieczorek (East News)
d5pqkvn

"Fundacja Na Tropie", której przewodzi Janusz Szostak prowadzi akcję poszukiwań śladów po zaginięciu Iwony Wieczorek. Szostak na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformował, że we wtorek po południu wysłał pismo do Piotra Krupińskiego - szefa krakowskiego Archiwum X. Powodem był "brak działań w sprawie przeszukania garażu przy ulicy Konwalii w Gdańsku". W środę 5 sierpnia śledczy przeszukali garaż.

Jak informowaliśmy w lipcu fundacja natrafiła w jednym z garaży w Gdańsku na ślady krwi, pojemniki po środkach żrących oraz zabetonowany kanał samochodowy.

"Wiele wskazuje na to, że znajduje się tam jakieś ciało"

Janusz Szostak, dziennikarz śledczy i prezes fundacji uważa, że istnieje prawdopodobieństwo, że mogą być to ślady Iwony Wieczorek. Zamieścił treść pisma, które wysłał do szefa Archiwum X. Informuje w nim, że w dniach 13 - 16 lipca tego roku wraz z "Fundacją Na Tropie" przeszukiwał teren przy ulicach Winogronowej i Konwalii. "W 2016 roku, po złożonych przeze mnie zeznaniach, działki te były również przeszukiwane, ale dość pobieżnie" - pisze.

d5pqkvn

Teraz zwrócił uwagę na zabetonowany kanał. Jego wątpliwości wzbudził wylany na głębokość 1,2 metra w nim beton. "Wiele wskazuje na to, że znajduje się tam jakieś ciało, być może są to zwłoki Iwony Wieczorek" - czytamy w piśmie. Szostak zwraca uwagę, że do tej pory nikt się tym nie zajął, nie zabezpieczył tego miejsca i nie sprawdził tych doniesień.

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań, które co jakiś czas są wznawiane, nie udało się wyjaśnić tajemnicy jej zaginięcia.

d5pqkvn

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5pqkvn

Podziel się opinią

Share
d5pqkvn
d5pqkvn
Więcej tematów