Trwa ładowanie...
d1n3qjg
d1n3qjg

Zachodniopomorskie: Bulterier pogryzł dzieci na placu zabaw

W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać, jak bulterier atakuje dzieci bawiące się na jednym z podwórek w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie). Policja skierowała już sprawę do sądu o ukaranie właściciela za wypuszczanie psa na plac zabaw bez kagańca. Pogryzione dzieci z ranami szarpanymi trafiły na pogotowie. Ich obrażenia wymagały szycia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1n3qjg

Na filmie widać, jak pies bez niczyjej opieki biega między dziećmi, które wystraszone uciekają przed nim na ławki i stół. W pewnym momencie atakuje najmniejsze, dwuletnią dziewczynkę i zaczyna szarpać. Kiedy próbuje jej pomóc starsza, 8-letnia siostra, bulterier rzuca się na nią. Jedna z matek chce odgonić psa za pomocą kija. Wtedy pies biegnie w jej kierunku. Kobieta ucieka do bloku.

W rozmowie z Polsat News matka poszkodowanych dzieci opowiadała później, że "cała sytuacja wyglądała o wiele bardziej dramatycznie, niż widać to na nagraniu". Dzieci były przerażone, płakały, krzyczały i uciekały w panice.

d1n3qjg

Jak relacjonowała kobieta, właścicielka psa zaproponowała jej "jedynie poniesienie kosztów związanych z podróżą do szpitala".

Z kolei weterynarz, który przebadał zwierzę, miał powiedzieć, że nie wykazuje ono skłonności do agresji.

Policja skierowała już do sądu sprawę o ukaranie właścicieli za wypuszczanie psa bez kagańca. Odpowiedni wniosek trafił też do prokuratury. Właścicielowi bulteriera może grozić nawet do dwóch lat więzienia.

Źródło: WP, Polsat News

d1n3qjg

Podziel się opinią

Share
d1n3qjg
d1n3qjg
Więcej tematów