Trwa ładowanie...

Zabrze: nowa atrakcja turystyczna. Podziemny rejs w centrum miasta

Otwarto nową atrakcję turystyczną w Zabrzu. Teraz ze sztolni "Królowa Luiza" można przepłynąć ponad kilometr pod centrum miasta. Jest to najdłuższa w Polsce i jedna z najdłuższych takich tras w Europie.

Share
Zabrze: nowa atrakcja turystyczna. Podziemny rejs w centrum miasta
Źródło: Youtube.com
d3q1xl7

Trwająca 2,5 godziny podróż odbywa się łodziami pomiędzy ciasnymi, podziemnymi korytarzami, wydrążonymi ponad 200 lat temu. Podczas spływu usłyszymy od przewodnika m. in. historię górnictwa, Śląska oraz tego obiektu, dowiemy się również jak wykorzystywano tutaj kiedyś żywioły i jak funkcjonowała sztolnia w XIX wieku.

Korytarze skalne mienią się wszystkimi kolorami tęczy, co daje niezapomniane wrażenia optyczne. Całą wycieczkę urozmaici też zwiedzającym lektor, który z głośników opowiada śląskie legendy ze Skarbnikiem i Utopkiem w roli głównej. Woda, która znajduje w szybie służyła niegdyś temu, aby transportować łodziami węgiel. Trafiał on z naszych kopalni na zachód, często aż do Berlina.

W trasę wyruszymy z portu podziemnego, natomiast wypływając z tunelu, znajdziemy się łodzią na powierzchni. Wielkie otwarcie nowej atrakcji turystycznej w Zabrzu, nastąpi w piątek 14 września.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3q1xl7

Podziel się opinią

Share
d3q1xl7
d3q1xl7
Więcej tematów