Trwa ładowanie...

Zabraknie szczepionek na grypę? Apteki biją na alarm, zapisują "na zeszyt"

Zainteresowanie szczepionkami na grypę jest tak ogromne, że pojawiają się wątpliwości, czy wystarczy ich dla wszystkich chętnych. Już teraz klienci w aptekach zapisują się "na zeszyt".

Share
Szczepionki na grypę. Ogromne zainteresowanie (Fot. Jacek Domiński/REPORTER)
Szczepionki na grypę. Ogromne zainteresowanie (Fot. Jacek Domiński/REPORTER)
d35nq8s

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", w tym roku na rynku pojawią się trzy szczepionki przeciwko grypie: Vaxigrip Tetra, Fluenz Tetra i Influvac Tetra. Do aptek w całym kraju, w dwunastu transzach - przed szczytem zachorowań na grypę - ma dotrzeć 1,6 mln dawek.

Zainteresowanie jest tak duże, że już pojawia się pytanie, czy szczepionek wystarczy. Póki co apteki dostają minimalne ilości - w Łodzi np. maksymalnie po 20 sztuk szczepionki. Farmaceuci z Wałbrzycha mówią o dostarczonych jedynie 12 preparatach. "Sprzedaliśmy w minutę" - mówią.

"Zainteresowanie jest ogromne" – przyznaje w rozmowie z gazetą Paweł Rutkiewicz z "Apteki pod Złotym Lwem" na Starym Rynku w Poznaniu. Już teraz prowadzone są rezerwacje i zapisy "na zeszyt". Wielkopolska Apteka w Poznaniu w ciągu ostatnich kilku dni zapisała już w ten sposób około 50 rodzin - czytamy.

d35nq8s

Lekarze natomiast obawiają się tegorocznego ataku grypy. - Sezony grypowe lubią przebiegać sinusoidalnie. Po lekkim, zazwyczaj przychodzi mocniejsze uderzenie - mówi dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultantka krajowa ds. medycyny rodzinnej, ekspertka Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy. A biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku grypy prawie nie było, pojawia się zaniepokojenie.

Donald Tusk o "nieznośnych bachorach". Jest odpowiedź z PiS

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

d35nq8s
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35nq8s

Podziel się opinią

Share
d35nq8s
d35nq8s
Więcej tematów