Trwa ładowanie...
d36wfhc

Zabójstwo mężczyzny w Żaganiu. Policjanci z "Archiwum X" wracają do sprawy sprzed 21 lat

43-latek został znaleziony martwy po tym, jak pił alkohol na tzw. betonach. Obok ciała znaleziono drewniany kołek, najprawdopodobniej narzędzie zbrodni. Wówczas nie udało się ustalić sprawcy. Funkcjonariusze liczą, że rozwój kryminalistyki pomoże im zawęzić krąg podejrzanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ciało 43-latka w Żaganiu. Funkcjonariusze "Archiwum X" wracają do zabójstwa z 1999 r.
Ciało 43-latka w Żaganiu. Funkcjonariusze "Archiwum X" wracają do zabójstwa z 1999 r. (Lubuska Policja)
d36wfhc

Sprawa dotyczy wydarzeń, do których doszło w 1999 r. w Żaganiu (woj. lubuskie). 43-latek miał spotkać się z kolegami, aby napić się z nimi alkoholu. Wychodząc z mieszkania natknął się na młodą kobietę, którą zaprosił "na wódkę" na tzw. betonach. Podczas spotkania mężczyzna stał się natarczywy i miało dojść do szamotaniny. Kobieta w końcu się uwolniła i pobiegła do domu.

Następnego dnia 43-latek został znaleziony martwy. Obok ciała znaleziono drewniany kołek, najprawdopodobniej narzędzie zbrodni. Śledczy dokonali wówczas licznych przesłuchań świadków. Zebrany wtedy materiał dowody nie pozwolił na wniesienia aktu oskarżenia przeciwko konkretnym osobom. Nie udał się ustalić sprawcy zabójstwa.

Przeczytaj: Hajnówka. "Archiwum X" rozwiązało zbrodnię sprzed 23 lat. Policjanci złapali brutalnego mordercę

d36wfhc

Po 21 latach policjanci z "Archiwum X" wracają do sprawy. Funkcjonariusze liczą, że uda im się zawęzić krąg podejrzanych, dzięki rozwojowi kryminalistyki oraz nowym metodom laboratoryjnym badania śladów biologicznych. Podkreślają, że ślady biologiczne są niezbywalne i niepowtarzalne. Kryminalni nie wykluczają również powrotu do ponownych badań wariograficznych. Ich celem jest wznowienie postępowania w sprawie.

Przeczytaj: "Chcę już tylko pochować syna"

Zobacz też: Donald Tusk o "wojnie gangu" w polskim rządzie. "Ja się mało nie popłakałem"

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36wfhc

Podziel się opinią

Share

d36wfhc

d36wfhc
Więcej tematów