Qaqwqwrqw

Zabójstwo Jana Kuciaka. Nowe fakty

Biznesmen Marian Koczner został oskarżony o zlecenie morderstwa słowackiego dziennikarza Jana Kuciaka i jego partnerki, Martiny Kusznirovej. To m.in. jego interesy opisywał w swoich reportażach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jan Kuciak i jego partnerka zostali zamordowani w lutym 2018 r.
Jan Kuciak i jego partnerka zostali zamordowani w lutym 2018 r. (PAP, Fot: Svancara Petr)
Qaqwqwrqw

Dziennikarz miał od Kocznera otrzymywać już wcześniej pogróżki. Biznesmen miał mu powiedzieć, że "zacznie się interesować jego rodziną".

Wcześniej w sprawie zatrzymano kilka innych osób. Bezpośrednim zabójcą pary był Tomasz Szabo, Miroslav Marczek jego kierowcą, Alena Zsuzsova pośrednikiem pieniędzy, które wzięli mordercy, a Zoltan Andrusko wystawił zlecenie zabójstwa.

To właśnie Andrusko miał zeznać, że głównym zleceniodawcą morderstwa był Marian Koczner. W związku z zabójstwem śledczy przeszukali dom biznesmena.

Qaqwqwrqw

Słowacy wstrząśnięci

Jan Kuciak i jego partnerka zostali zamordowani w ich domu w Velkej Macy w lutym 2018 roku. Oboje zostali zastrzeleni. Sprawa wstrząsnęła Słowacją. Pod wpływem masowych protestów ze stanowiska zrezygnował szef rządu Robert Fico, a jego miejsce zajął reprezentujący tę samą partię Kierunek - Socjaldemokracja (Smer-SD) Peter Pellegrini. Słowacja ma także nowego szefa policji, ministrów sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych.

Trzy tygodnie temu, w pierwszą rocznicę zabójstwa Kuciaka i jego narzeczonej, na ulice Bratysławy wyszło blisko 25 tys. osób.

Marian Koczner przebywa obecnie w areszcie w związku z inną sprawą dotyczącą nadużyć finansowych.

Qaqwqwrqw

Źródło: rmf24.pl, Twitter, WP

Zobacz także: Komorowski o Brexicie. Broni Tuska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw