Trwa ładowanie...

Zabójstwo dziennikarki w Derry. Zatrzymano dwóch nastolatków

Północnoirlandzka policja zatrzymała dwóch nastoletnich mężczyzn podejrzanych o zabicie dziennikarki Lyry McKee w Derry. Przypuszcza się, że domniemani sprawcy mają związki z "Nową IRA".

Share
Zabójstwo dziennikarki w Derry. Zatrzymano dwóch nastolatków
Źródło: PAP
d3be99k

Jak podała policja, 18- i 19-latek zostali przetransportani na przesłuchanie.

Do śmierci McKee doszło w czwartek w nocy podczas zamieszek w Derry, jednym z tradycyjnych centrów działalności republikańskich terrorystów w Irlandii Północnej. Wybuchł po tym, jak policja przeprowadziła nalot na dom mężczyzny podejrzanego o przynależność do Nowej Irlandzkiej Armii Republikańskiej. Domniemani członkowie organizacji zaczęli rzucać w radiowozy kamieniami i koktajlami mołotowa. W pewnym momencie otworzyli też w stronę policji ogień.

d3be99k

Pociski ugodziły 29-letnią dziennikarkę, która przyjechała na miejsce zdarzenia by relacjonować zamieszki. McKee była uznawana za wschodzącą gwiazdę dziennikarstwa śledczego na wyspie.

Czwartkowe zabójstwo było kolejnym w serii incydentów związanych z działalnością Nowej IRA. To organizacja złożona w dużej mierze z terrorystów, którzy nie złożyli broni po podpisaniu porozumienia pokojowego w 1999 roku. Republikańscy ekstremiści stali za podkładaniem bomb pod budynkiem sądu w Derry oraz wysyłkę bomb-listów w Londynie i Glasgow. Na swoim koncie mają też zamachy na północnoirlandzkich policjantów i pracowników służby więziennej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3be99k

Podziel się opinią

Share
d3be99k
d3be99k
Więcej tematów