Trwa ładowanie...

Ząbkowice Śląskie. "Marcel C. próbował ukryć zabójstwo rodziny i chciał uciec z Polski"

Ząbkowice Śląskie. Po zabójstwie rodziców i 7-letniego brata Marcel C. próbował ukryć zbrodnię i chciał uciec za granicę – dowiedziała się Wirtualna Polska. 18-latek usłyszał już zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Share
Ząbkowice Śląskie. "Marcel C. próbował ukryć zabójstwo rodziny i chciał uciec z Polski"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Tomasz Pietrzyk
d43ib19

- Marcel C. usłyszał trzy zarzuty - zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem rodziców oraz brata. Złożył bardzo obszerne wyjaśnienia, ze szczegółami opowiadając o tym co zrobił. Przedstawił swój motyw zabójstwa, ale nie chcę jeszcze o nim mówić, bo cały czas weryfikujemy wersję mężczyzny – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk.

Śledczy ustalili, że Marcel C. po zabójstwie rodziny zabrał z domu niemal 10 tys. zł w różnych walutach. – W domu upozorował włamanie i rabunek. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia i próbował spalić ubrania, które miał na sobie oraz narzędzie zbrodni – siekierę – mówi prok. Orepuk.

Po wszystkim Marcel C. wrócił do rodzinnego domu, wszedł na dach i stamtąd zawiadomił policję, że ktoś włamał się na posesję. – Później przyznał się jednak do zabójstwa rodziców i brata – mówi prok. Orepuk.

d43ib19

Ząbkowice Śląskie. Biegli zbadają zatrzymanego

Zatrzymany 18-latek przejdzie badania psychiatryczne. – Biorąc pod uwagę brutalność jego działania biegli będą musieli sprawdzić jego stan – słyszymy w prokuraturze. Dzisiaj prokuratura skieruje do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla Marcela C. 18-latek nie ma na razie obrońcy. Jeśli nikt się nie zgłosi, sąd wyznaczy mu obrońcę z urzędu.

Ząbkowice Śląskie. Zabił siekierą

Marcel C. miał zabić siekierą rodziców i 7-letniego brata. Został zatrzymany w poniedziałek rano. Do zabójstwa doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Ząbkowicach Śląskich. 18-latek z dachu rodzinnego domu zadzwonił na policję i zgłosił, że ktoś się do niego włamał i zabił trzy osoby. Z nieoficjalnych informacji wynika, że później przyznał się do zabicia rodziny.

- Przybyli na miejsce funkcjonariusze znaleźli trzy ciała. Podejrzany o zabójstwo 18-latek został zatrzymany. W domu trwają czynności z udziałem prokuratora i policji - mówiła Wirtualnej Polsce Ilona Golec, oficer prasowa policji w Ząbkowicach Śląskich.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Minister w niezręcznej sytuacji. Mówi o odejściu Marka Suskiego z KPRM

d43ib19

Podziel się opinią

Share
d43ib19
d43ib19
Więcej tematów