Trwa ładowanie...

Zabił i spał na tapczanie z ciałem. Wyrok dla matkobójcy z Częstochowy

Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał w mocy wyrok 25 lat więzienia dla Daniela N., który zamordował swoją matkę i przez ponad tydzień urywał jej ciało w mieszkaniu. Mieszkaniec Częstochowy o warunkowe zwolnienie będzie mógł starać się dopiero po 15 latach odsiadki.
Share
Sąd nie uwzględnił apelacji żadnej ze stron
Sąd nie uwzględnił apelacji żadnej ze stronŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Agnieszka Sadowska
d3kvnk6

Sąd Okręgowy w Częstochowie w marcu skazał mężczyznę na karę 25 lat więzienia. Apelację złożyła prokuratura, domagając się dożywocia, a także obrońcy 37-latka chcieli niższego wymiaru kary.

Rzecznik Sądu Apelacyjnego w Katowicach Robert Kirejew poinformował PAP, że sąd nie uwzględnił żadnej z apelacji.

- Wcześniejsze rozstrzygnięcie uznał za prawidłowe - dodał rzecznik.

d3kvnk6

Zobacz także: Mariusz Szczygieł dla WP: 10 reportaży na 100-lecie niepodległości

Dramat rozegrał się w maju 2017 roku w bloku przy al. Niepodległości w Częstochowie. 37-latek po zabiciu matki ukrył jej ciało w tapczanie Później przez osiem dni spał na tym posłaniu. Sąsiadom tłumaczył, że kobieta zachorowała i trafiła do szpitala.

Taki sam powód nieobecności matki Daniel N. podał swojemu bratu. Ten sprawdził częstochowskie szpitale, a kiedy nie znalazł w nich kobiety, pojechał do jej mieszkania. Już po otwarci drzwi, poczuł fetor i chwilę później znalazł zwłoki ukryte w tapczanie.

d3kvnk6

"Nie zniosę dożywocia"

Policjanci zaczęli szukać 36-latka. Znaleźli go w domu partnerki, ale mężczyzna nie chciał dobrowolnie oddać się w ręce mundurowych. Groził, że zabije się nożem. Daniela N. zatrzymano po kilkunastu godzinach negocjacji. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut zabójstwa. Biegli uznali, że w momencie popełniania zbrodni był poczytalny.

- Zabiłem człowieka, dla wielu osób najważniejszego w życiu. Ja nie zniosę dożywocia, wolałbym wyrok śmierci - mówił Daniela N. podczas marcowej rozprawy.

d3kvnk6

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kvnk6

Podziel się opinią

Share
d3kvnk6
d3kvnk6
Więcej tematów