Trwa ładowanie...
d4lpczb

Matkobójca z Częstochowy skazany. Spał na tapczanie ze zwłokami

Wyrok 25 lat więzienia usłyszał Daniel N., który zamordował swoją matkę i przez ponad tydzień urywał jej ciało w mieszkaniu. Mężczyzna o warunkowe zwolnienie będzie mógł starać się dopiero po 15 latach odsiadki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokurator żądał dla mieszkańca Częstochowy kary dożywocia
Prokurator żądał dla mieszkańca Częstochowy kary dożywocia (Agencja Gazeta, Fot: Agnieszka Sadowska)
d4lpczb

Dramat rozegrał się w maju ub. roku w bloku przy al. Niepodległości w Częstochowie. 36-latek po zabiciu matki, ukrył jej ciało w tapczanie Później przez osiem dni spał na tym posłaniu. Sąsiadom tłumaczył, że kobieta zachorowała i trafiła do szpitala - wyjaśnia dziennikzachodni.pl.

Taki sam powód nieobecności matki Daniel N. podał swojemu bratu. Ten sprawdził częstochowskie szpitale, a kiedy nie znalazł w nich kobiety, pojechał do jej mieszkania. Już po otwarci drzwi poczuł fetor i chwilę później znalazł zwłoki ukryte w tapczanie.

Policjanci zaczęli szukać 36-latka. Znaleźli go w domu partnerki, ale mężczyzna nie chciał dobrowolnie oddać się w ręce mundurowych. Groził, że zabije się nożem. Daniela N. zatrzymano po kilkunastu godzinach negocjacji. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut zabójstwa. Biegli uznali, że w momencie popełniania zbrodni był poczytalny.

d4lpczb

Zobacz także: Poślubiła córkę, pójdzie do więzienia!"

"Wolałbym wyrok śmierci"

Przed sądem prokurator żądał dla mieszkańca Częstochowy kary dożywocia.

- Zabiłem człowieka, dla wielu osób najważniejszego w życiu. Ja nie zniosę dożywocia, wolałbym wyrok śmierci - słowa Daniela N. z rozprawy cytuje dziennikzachodni.pl.

Sąd skazał mężczyznę na karę 25 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lpczb

Podziel się opinią

Share
d4lpczb
d4lpczb
Więcej tematów